Brawn: Viděl jsem náš nový vůz, příští rok budeme silní

Jestli tým dokáže vítězit, to nikdo neví.
Ross Brawn dosáhl se svým týmem na oba mistrovské tituly hned v první sezóně a věří, že se na vrcholové úrovni ve formuli 1 udrží i v příštím roce, i když už nemá pro vývoj vozu takové zdroje jako u Hondy.

"Pravidla pro příští rok jsou rozšířením těch letošních. Nebudeme tankovat a budeme mít jiné pneumatiky, ale rozdíly nejsou tak dramatické," řekl Brawn pro Autosport.

"Viděl jsem nový vůz a pokrok, kterého jsme dosáhli, hlavně v oblasti aerodynamiky. Takže si myslím, že budeme konkurenceschopní. Jak na tom přesně budeme, to nikdo neví."

"S vozem pro příští rok nám to jde dobře, od samého začátku připravujeme správné uložení motoru, což je velký krok vpřed. Takže věřím, že dokážeme být příští rok konkurenceschopní. Jestli budeme schopní vyhrávat závody, to nikdo neví. Ale myslím, že budeme mít uznání."

Brawn bude v příští sezóně pokračovat s motorem od Mercedesu, ale letos má poprvé dostatek času, aby pro něj připravil vůz. BGP 001 byl původně koncipován pro agregát Honda.

"Myslím, že některé kompromisy, které jsme kvůli usazení motoru museli udělat, a které nebyly v první polovině sezóny zjevné, nám teď působí potíže," uvedl Brawn.

"Vůz je moc těžký, těžiště je moc vysoko. Na voze jsou určité věci, které nejsou dobré a pro příští rok je vyřešíme. Motor do vozu nemůžete dát za šest týdnů, když to normálně trvá šest měsíců, aniž byste při tom dělali kompromisy."

Tyto problémy způsobené pozdní instalací motoru se podle Brawna projevily v souboji s Red Bullem Racing, který měl navrch v druhé polovině sezóny.
Další článek: Donington peníze nesehnal, formuli 1 zřejmě neuvidí