Brawn: V týmu chceme vše dělat otevřeně a férově

Tým má dva vyrovnané jezdce, nelze žádného z nich upřednostnit.

Boj o titul mistra světa vrcholí. Rubens Barrichello se přiblížil svému týmovému kolegovi Jensonu Buttonovi na čtrnáct bodů. Spekuluje se o napjaté atmosféře uvnitř týmu, ale včera jsme přinesli článek, ve kterém jezdci tyto spekulace mírní. Dnes se k celé situaci vyjádřil i šéf týmu Ross Brawn.

"Můžu vás ujistit, že všechna data jsou každému našemu inženýrovi k dispozici," říká Brawn. "Nemyslím si, že všichni jezdci si sdělují, kde brzdí nebo jak vjíždí do zatáček. Nikdy jsem to nezažil a myslím, že ani nezažiju."

"Nemyslím, že má smysl srovnávat styl nováčka a zkušeného jezdce, ale je to dobré, pokud se tak stane mezi jezdci, kteří se snaží porazit jeden druhého v boji o šampionát. Jsou velmi otevření jeden druhému," dodává Brawn o svých jezdcích. "V týmu chceme vše dělat otevřeně a férově."

Vzhledem k tomu, že Jenson Button i Rubens Barrichello jsou poměrně vyrovnaní jezdci, není podle Brawna možné jednoho zcela odsunout na druhou kolej. "Bylo nepřirozené, když Jenson vyhrával všechny závody a Rubens žádný. Myslím, že do konce sezony se to vyrovná," věří šéf týmu.

Zlom v Barrichellově sezoně nastal podle Brawna při Velké ceně Velké Británie, kde Brazilec vyměnil brzdný systém. "Myslím, že ten původní měl větší potenciál, ale bylo těžké ho používat," vysvětluje šéf týmu a technický ředitel v jedné osobě. "Nyní však Rubens nemá s brzdami problémy. Loni jsme je řešili pořád, takže mu to možná pomohlo."

Brawn také zopakoval, že o jezdcích na rok 2010 se rozhodne až po sezoně. "Momentálně probíhá šampionát, diskuse pokračují, ale nebudeme nic oznamovat," říká.

Spekuluje se, že díky majetkovému vstupu Mercedesu má do týmu namířeno Němec Nico Rosberg. Nabízí se možnost, že by nahradil jezdce, který se nestane mistrem světa. To však Brawn odmítá: "Nemyslím si, že by to takhle dopadlo."

Další článek: Týmy FOTA dnes diskutují budoucnost systému KERS