Brawn: Top týmy začínají pociťovat úsporná opatření, musíme je kontrolovat

Dohoda o omezení zdrojů stojí podle šéfa týmu Mercedes Rosse Brawna na rozcestí a je nutné si rozmyslet, jak bude formule 1 postupovat dál. Výdaje týmů by měly být pod větší kontrolou.
Brawn: Top týmy začínají pociťovat úsporná opatření, musíme je kontrolovat

Dohoda o omezení zdrojů (RRA) určuje výdajové stropy v některých oblastech fungování týmů, ale protože není kontrolováno její dodržování, neustále se objevují spekulace, že ji někdo porušil.

"Myslím, že je na křižovatce, protože teď začíná štípat ty tři nebo čtyři týmy, které musí omezit své zdroje, aby dohodě vyhověly," cituje Brawna Reuters. "Pro asi sedm nebo osm týmů RRA nic neznamená, protože vždy budou pod jejími limity. Teď jsme ve fázi, kdy nastavené cíle začínají štípat ty tři nebo čtyři stáje a vznikají hádky."

Spory o dodržování dohody vznikají podle Brawna proto, že RRA není dost dobře sepsána a kontrolována.

"To vede k narážkám a obviněním," vysvětloval. "My RRA plně podporujeme, ale podle nás musí být mnohem důsledněji kontrolována a vymáhána, protože může znamenat rozdíly ve výkonnosti."

"Nemůžete popřít, že když nějaký tým utratí každý rok o pět miliónů eur víc, bude ve výhodě vůči těm, kdo to neudělali."

Diskuze (3) Další článek: GP Koreje 2011 - pátek
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00