Brawn souhlasí s Domenicalim, nejrychlejší auto mělo v závodě Ferrari

Po analýzách první Grand Prix dospěl Mercedes k závěru, že nejrychlejším vozem na trati bylo Ferrari F138. S jinou strategií mohlo vyhrát.
Brawn souhlasí s Domenicalim, nejrychlejší auto mělo v závodě Ferrari

Kimi Räikkönen sice po svém vítězství prohlásil, že nemusel jet pořád naplno, takže měl jisté rezervy, přesto podle Mercedesu nebyl nejrychlejším vozem v neděli Lotus E21. Ke stejnému názoru dospělo i samotné Ferrari.

"Kdyby Ferrari jelo v Melbourne na dvě zastávky v boxech, vyhrálo by," řekl šéf Mercedesu Ross Brawn pro Auto Motor und Sport. "Evidentně měli nejlepší závodní rychlost."

"Když si zprůměrujete časy bez provozu na trati, ferrari bylo nejrychlejším vozem v poli."

Fernando Alonso v Malajsii poznamenal, že byl Lotus sice rychlý, ale nepodal výkon, kterému by se Ferrari nedokázalo vyrovnat.

Další článek: Hülkenbergovi praskla nádrž, protože se v ní vytvořil podtlak

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.