Brawn: Schumacherovy problémy je těžké pochopit

Michael Schumacher má za sebou nejhorší Grand Prix sezóny, na trati se nedokázal bránit soupeřům a ztrácel pozice. Šéf Mercedesu GP Ross Brawn přiznal, že není snadné najít vysvětlení Schumacherových potíží.

Bývalý mistr světa po závodě uvedl, že největší problémy měl s pneumatikami, protože ty do mokrého počasí se od jeho odchodu v roce 2006 výrazně změnily. Nyní se opotřebovávají rychleji a to mu působilo potíže.

"Michaelovy problémy je těžké pochopit," přiznal Brawn. "Nemá problémy v těžkých zatáčkách, ale v těch, které jsou technicky jednoduché. Doposud se Nicovi (Rosbergovi) neustále přibližoval, ale to, co se stalo v Číně, bylo opakem tohoto trendu. Musíme zjistit, proč mu tak rychle odešly pneumatiky, důsledkem čehož měl problémy s rychlostí."

Norbert Haug měl po závodě dokonce podezření, že bylo Schumacherovo šasi nějakým způsobem poškozené, proto by měl jezdec dostat v Barceloně nové.

Další článek: Zrušení Grand Prix Španělska nepřipadá v úvahu, říká Ecclestone

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.