Brawn: Schumacherovi Pirelli možná nepomůžou, ale schopnosti neztratil

Michael Schumacher loni jednoznačně prohrál souboj s týmovým kolegou Rosbergem, ale podle šéfa Mercedesu GP Rosse Brawna nic nenasvědčuje tomu, že by bývalý mistr nemohl být stejně dobrý jako dřív.
Brawn: Schumacherovi Pirelli možná nepomůžou, ale schopnosti neztratil

"Když analyzujete oblasti, v kterých Michael ztrácí na Nica, tak to nejsou ty, které byste čekali," vysvětloval Brawn pro Auto Motor und Sport. "Rychlé zatáčky, v kterých je potřeba odvahy a rychle reagovat - v těch je Michael stále velmi silný."

"Jde o jezdeckou techniku v pomalých zatáčkách. Nico získal lepší cit pro pneumatiky, které jsme měli v roce 2010. V této oblasti Michael ztrácel dvě až tři desetiny. Díky skutečnosti, že šlo spíš o technické věci, věřím, že Michael neztratil nic ze svých schopností."

Kromě toho, že se Schumacher s postupem času neustále zlepšoval ve spolupráci s vozem, mu jistou naději před novou sezónou dává také příchod pneumatik Pirelli. Podle Brawna je ale příliš brzy hodnotit, jak mu bude nové obutí vyhovovat.

"V testech v Abú Zabí jsme nezaznamenali velké rozdíly ve srovnání s výkonností Bridgestonů, ale je zřejmé, že kvůli změně dodavatele potřebují auta přizpůsobit. V průběhu zimy uvidíme hodně změn," konstatoval Brawn pro Gazzettu dello Sport.

Další článek: Ferrari očekává díky novým pneumatikám menší revoluci ve strategiích

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00