Brawn: Schumachera jsme nechali třikrát ve štychu, letos bude na pódiu

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn se po barcelonské nehodě zastal Michaela Schumachera. Věří, že je německý závodník stále ve formě.
Brawn: Schumachera jsme nechali třikrát ve štychu, letos bude na pódiu

Schumacher čelil po Grand Prix Španělska kritice za nehodu s Brunem Sennou. V jeho prospěch nesvědčí ani skutečnost, že má na kontě zatím jen dva body, zatímco týmový kolega Rosberg 41.

Brawn ale připomněl, že Schumacher několikrát doplatil na chyby týmu. "Po jeho nehodě ve Španělsku toho bylo hodně řečeno a napsáno, ale neměli bychom zapomínat, že my jako tým jsme ho ve třech z pěti závodů nechali ve štychu a neodvedli nejlepší práci," řekl pro německý Bild.

"Musíme se zlepšit. Jak umí Michael jezdit, jsem viděl v prvním závodě. Proto věřím, že letos Michaela uvidíme na pódiu."

Na Schumacherovo počínání ve Španělsku nemohl Brawn dohlížet, protože zůstal kvůli nevolnosti doma. V Monaku je ale zpět u kormidla Mercedesu. "Pro tento víkend musíme mít dva cíle. Musíme správně použít naše nové díly a dostat na této neobvyklé trati naše auto do úzkého okna, ve kterém fungují pneumatiky," dodal.

Další článek: Video: Okruh v Monaku z pohledu pneumatik