Brawn: Schumacher by mohl letos překvapit, je ostrý jako dřív

Při svém návratu do formule 1 byl Michael Schumacher nevýrazný, ale jeho šéf Ross Brawn je přesvědčený, že letos bude bývalý mistr světa lepší, protože je ve formě, jakou míval před odchodem.
Brawn: Schumacher by mohl letos překvapit, je ostrý jako dřív

"Pro formuli 1 by bylo ohromně povzbuzující, kdyby uspěl," řekl Brawn o Schumacherovi pro rádio BBC Northampton. "Loni jsme s Michaelem měli klidný rok. Teď vypadá ostře a pár lidí by mohl překvapit. V tomto sportu nebyl tři roky a za tu dobu se některé hrany bez pochyby otupí. Myslím, že teď jsou znovu ostré."

Podle šéfa Mercedesu GP si Schumacher v každém případě svůj návrat do formule 1 užívá a nenechá si ho kazit kritickými hlasy. "Slyšel jsem komentáře, že si ničí image, protože nevyhrává závody, ale on miluje to, co dělá," řekl. "Nedělá mu starosti, co si o něm lidé myslí."

Mercedes nepatřil kromě pátku v Jerezu mezi nejrychlejší týmy předsezónních testů, ale říká, že jezdí jen se základní verzí vozu a své naděje vkládá do velkého balíku úprav, který nasadí před prvním závodem v Bahrajnu.

Diskuze (311) Další článek: Vettela pustíme k Ferrari až těsně před důchodem, vtipkuje Red Bull
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10