Brawn: Při výměně převodovky by se měly zohlednit vnější vlivy

Brawn si myslí, že v případech, jako byl v Bahrajnu ten Hamiltonův, by jezdci za výměnu převodovky neměly být penalizováni.
Brawn: Při výměně převodovky by se měly zohlednit vnější vlivy

Šéf stáje Mercedes Ross Brawn je přesvědčen, že týmy by měly přezkoumat pravidla o penalizaci za výměnu převodovky.

Právě jezdec Mercedesu Lewis Hamilton totiž získal v Bahrajnu před kvalifikací penalizaci pěti míst na startovním roštu za výměnu převodovky. K jejímu poškození ale došlo zásluhou defektu pneumatiky zničené kovovými úlomky na trati. Podle Brawna by se měly podobné případy zohlednit a jezdce při nich netrestat.

"Myslím, že v budoucnu by mohl být v mezních situacích, což tato nebyla, problém. Bylo to způsobeno jezdcem? Dostali bychom se do dlouhých debat. Myslím, že by bylo dobré se na to podívat. Je frustrující dostat trest, když tu byl vnější vliv. Je to nepříjemné. Naštěstí se to nestává moc často, ale když se to přihodí v klíčovém okamžiku šampionátu, bude to dvojnásobně frustrující," předpovídá.

Sám Hamilton byl sice z trestu frustrován, ale situaci respektoval a jeho výkon v kvalifikaci ani v závodě to neovlivnilo. "Není to důležité. Pravidla jsou pravidla. Musím je akceptovat a vyrovnat se s tím," uznal sportovně.

Další článek: Pic porazil oba jezdce Marussie také v závodě

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00