Brawn: Přesunutí jednoho testu do sezóny nám usnadní práci

Úvahy o změně testovacího harmonogramu mají podporu týmu Mercedes. Jeden test v úvodní fázi sezóny by přispěl ke zmírnění předsezónního shonu.
Brawn: Přesunutí jednoho testu do sezóny nám usnadní práci

Testování během sezóny je ve formuli 1 zakázané, týmy v posledních letech soustředily veškeré své úsilí do čtyř předsezónních testů. Několik týdnů už ale jednají o možnosti přesunout příští rok jeden z těchto testů do sezóny.

"Letos jsme měli čtyři testy a mezi nimi nebyla skoro žádná přestávka, takže jste mezi nimi nemohli nic moc udělat, zvlášť když jste potřebovali řešit problémy s vozem," cituje šéfa Mercedesu GP Rosse Brawna ITV. "Takže to bylo velmi intenzivní období a myslím si, že bylo pro všechny těžké, protože už nemáme testovací týmy, takže naši lidé pracují hodně dlouho, z jednoho testu přecházejí do druhého."

"Plán je tedy mít tři velké zimní předsezónní testy, mezi nimiž by byly asi týdenní přestávky, a pak další test v úvodní fázi sezóny, asi po zámořských závodech, nebo možná po prvním nebo prvních dvou evropských závodech. Tak by to podle mě bylo lepší."

Brawn se přitom neobává, že by tak týmy neměly dost času před začátkem sezóny na vyladění svých monopostů. Spolehlivost je v současné formuli 1 na velmi vysoké úrovni.

"Tři dobré testy s přestávkami mezi nimi, abyste mohli pracovat, jsou dobrým řešením," uvedl. "Týmy dokázaly, že umí udělat monoposty spolehlivé během tak krátkého testování, takže je to podle mě dobrá cesta."

Tato změna v harmonogramu testů má podporu také u většiny ostatních týmů, ale definitivní dohoda o ní zatím nepadla.

Diskuze (20) Další článek: HRT posílí o nové zaměstnance, šéfem zůstane Kolles