Brawn počítá šediny navíc, ale Mercedes druhé místo udržel

Díky pátému místu Rosberga a deváté pozici Hamiltona Stříbrné šípy v celkovém pořadí udržely Ferrari za sebou a mohou slavit.
Brawn počítá šediny navíc, ale Mercedes druhé místo udržel

Nico Rosberg se v závodě vytáhl zejména na samotném startu, kdy dokázal přeskočit Sebastiana Vettela a ujmout se vedení. První sada pneumatik však německému závodníkovi vůbec nesedla a došlo k propadu pořadím.

"Dnešek je skvělý den pro tým. Druhé místo v Poháru konstruktérů je velký skok dopředu. Děkuji všem, kteří pomohli v dosažení tohoto úspěchu. Gratuluji týmu tady na trati i doma v továrně. Dnešní závod byl rozhodně velice zajímavý. Start mi vyšel perfektně, ale pak jsem se v úvodním stintu trápil se zadními pneumatikami a ztratil několik pozic. Mohli jsme se Jensona zbavit přes boxy, ale rozhodli jsme se pro konzervativní přístup a zaměřili se na Ferrari. Jsem šťastný, že se nám podařilo splnit cíl. Všichni se teď můžeme těšit na nové výzvy v roce 2014. Je to velký projekt a přes zimu nás čeká spousta práce. Nemůžu se dočkat, až se s týmem zapojím do příprav na další sezonu," těší se Rosberg.

Lewis Hamilton má za sebou smolný víkend, na jehož konci přišel o třetí místo v celkovém pořadí jezdců. Po kolizi s Bottasem a následné penalizaci se musel spokojet s devátou příčkou.

"Především bych chtěl týmu pogratulovat k druhému místu v šampionátu. Tento výsledek pro nás všechny hodně znamená. Jsem moc rád, že jsem se toho mohl účastnit. Co se týče mého závodu, nebylo to snadné. Nevím, co se to s Valtterim přesně stalo. Musím se podívat na opakované záběry. Myslel jsem si, že jsem najel doleva, byl jsem vybrzděn a tak došlo ke kontaktu. Ale stalo se to hrozně rychle. Komisaři rozhodli, že jsem byl na vině já, tak nevím. Do tohoto okamžiku se závod vyvíjel dobře. Mohl jsem pomýšlet i na pódium, protože jsem dotahoval Fernanda. Proto mě výsledek závodu tak mrzí. Tým ale letos odvedl skvělou práci a druhé místo si plně zaslouží. Myslím na všechny lidi tady i v továrnách v Brackley a Brixworthu. Příští rok se opravdu máme na co těšit. Dnešek hodím rychle za hlavu a sezona 2014 by měla být skvělá," prohlásil Hamilton.

Ross Brawn rovněž děkuje týmu, byť přiznává, že průběh závodu ho v klidu příliš nenechal a ve vlasech asi přidal několik šedin. Britský konstruktér a stratég věří, že dobrá forma Mercedesu bude dobrou základnou pro příští rok.

Další článek: Webber se rozloučil nejrychlejším kolem, nejrychlejší zastávku měl Massa

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00