Brawn počítá šediny navíc, ale Mercedes druhé místo udržel

Díky pátému místu Rosberga a deváté pozici Hamiltona Stříbrné šípy v celkovém pořadí udržely Ferrari za sebou a mohou slavit.
Brawn počítá šediny navíc, ale Mercedes druhé místo udržel

Nico Rosberg se v závodě vytáhl zejména na samotném startu, kdy dokázal přeskočit Sebastiana Vettela a ujmout se vedení. První sada pneumatik však německému závodníkovi vůbec nesedla a došlo k propadu pořadím.

"Dnešek je skvělý den pro tým. Druhé místo v Poháru konstruktérů je velký skok dopředu. Děkuji všem, kteří pomohli v dosažení tohoto úspěchu. Gratuluji týmu tady na trati i doma v továrně. Dnešní závod byl rozhodně velice zajímavý. Start mi vyšel perfektně, ale pak jsem se v úvodním stintu trápil se zadními pneumatikami a ztratil několik pozic. Mohli jsme se Jensona zbavit přes boxy, ale rozhodli jsme se pro konzervativní přístup a zaměřili se na Ferrari. Jsem šťastný, že se nám podařilo splnit cíl. Všichni se teď můžeme těšit na nové výzvy v roce 2014. Je to velký projekt a přes zimu nás čeká spousta práce. Nemůžu se dočkat, až se s týmem zapojím do příprav na další sezonu," těší se Rosberg.

Lewis Hamilton má za sebou smolný víkend, na jehož konci přišel o třetí místo v celkovém pořadí jezdců. Po kolizi s Bottasem a následné penalizaci se musel spokojet s devátou příčkou.

"Především bych chtěl týmu pogratulovat k druhému místu v šampionátu. Tento výsledek pro nás všechny hodně znamená. Jsem moc rád, že jsem se toho mohl účastnit. Co se týče mého závodu, nebylo to snadné. Nevím, co se to s Valtterim přesně stalo. Musím se podívat na opakované záběry. Myslel jsem si, že jsem najel doleva, byl jsem vybrzděn a tak došlo ke kontaktu. Ale stalo se to hrozně rychle. Komisaři rozhodli, že jsem byl na vině já, tak nevím. Do tohoto okamžiku se závod vyvíjel dobře. Mohl jsem pomýšlet i na pódium, protože jsem dotahoval Fernanda. Proto mě výsledek závodu tak mrzí. Tým ale letos odvedl skvělou práci a druhé místo si plně zaslouží. Myslím na všechny lidi tady i v továrnách v Brackley a Brixworthu. Příští rok se opravdu máme na co těšit. Dnešek hodím rychle za hlavu a sezona 2014 by měla být skvělá," prohlásil Hamilton.

Ross Brawn rovněž děkuje týmu, byť přiznává, že průběh závodu ho v klidu příliš nenechal a ve vlasech asi přidal několik šedin. Britský konstruktér a stratég věří, že dobrá forma Mercedesu bude dobrou základnou pro příští rok.

Další článek: Webber se rozloučil nejrychlejším kolem, nejrychlejší zastávku měl Massa

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00