Brawn počítá šediny navíc, ale Mercedes druhé místo udržel

Díky pátému místu Rosberga a deváté pozici Hamiltona Stříbrné šípy v celkovém pořadí udržely Ferrari za sebou a mohou slavit.
Brawn počítá šediny navíc, ale Mercedes druhé místo udržel

Nico Rosberg se v závodě vytáhl zejména na samotném startu, kdy dokázal přeskočit Sebastiana Vettela a ujmout se vedení. První sada pneumatik však německému závodníkovi vůbec nesedla a došlo k propadu pořadím.

"Dnešek je skvělý den pro tým. Druhé místo v Poháru konstruktérů je velký skok dopředu. Děkuji všem, kteří pomohli v dosažení tohoto úspěchu. Gratuluji týmu tady na trati i doma v továrně. Dnešní závod byl rozhodně velice zajímavý. Start mi vyšel perfektně, ale pak jsem se v úvodním stintu trápil se zadními pneumatikami a ztratil několik pozic. Mohli jsme se Jensona zbavit přes boxy, ale rozhodli jsme se pro konzervativní přístup a zaměřili se na Ferrari. Jsem šťastný, že se nám podařilo splnit cíl. Všichni se teď můžeme těšit na nové výzvy v roce 2014. Je to velký projekt a přes zimu nás čeká spousta práce. Nemůžu se dočkat, až se s týmem zapojím do příprav na další sezonu," těší se Rosberg.

Lewis Hamilton má za sebou smolný víkend, na jehož konci přišel o třetí místo v celkovém pořadí jezdců. Po kolizi s Bottasem a následné penalizaci se musel spokojet s devátou příčkou.

"Především bych chtěl týmu pogratulovat k druhému místu v šampionátu. Tento výsledek pro nás všechny hodně znamená. Jsem moc rád, že jsem se toho mohl účastnit. Co se týče mého závodu, nebylo to snadné. Nevím, co se to s Valtterim přesně stalo. Musím se podívat na opakované záběry. Myslel jsem si, že jsem najel doleva, byl jsem vybrzděn a tak došlo ke kontaktu. Ale stalo se to hrozně rychle. Komisaři rozhodli, že jsem byl na vině já, tak nevím. Do tohoto okamžiku se závod vyvíjel dobře. Mohl jsem pomýšlet i na pódium, protože jsem dotahoval Fernanda. Proto mě výsledek závodu tak mrzí. Tým ale letos odvedl skvělou práci a druhé místo si plně zaslouží. Myslím na všechny lidi tady i v továrnách v Brackley a Brixworthu. Příští rok se opravdu máme na co těšit. Dnešek hodím rychle za hlavu a sezona 2014 by měla být skvělá," prohlásil Hamilton.

Ross Brawn rovněž děkuje týmu, byť přiznává, že průběh závodu ho v klidu příliš nenechal a ve vlasech asi přidal několik šedin. Britský konstruktér a stratég věří, že dobrá forma Mercedesu bude dobrou základnou pro příští rok.

Další článek: Webber se rozloučil nejrychlejším kolem, nejrychlejší zastávku měl Massa

Témata článku: , , ,