Brawn: Počet závodů začíná být z hlediska zaměstnanců týmu kritický

Mercedes GP souhlasí s rozšiřujícím se kalendářem, ale upozorňuje, že pro týmy lidí, které jezdí na okruhy, bude příští rok velmi náročný, až neúnosný.

"Chceme tyto závody navíc, protože jsou dobré pro formuli 1," řekl Ross Brawn ke kalendáři 2011. "Ale co se týče schopnosti lidí se s tím vyrovnat, začíná to být kritické. Všichni mají rodiny a když jste pryč na 20 závodů, znamená to hodně času mimo domov. Takže si myslím, že budeme muset začít uvažovat, co s časem lidí, když nejsou na okruzích. Najdeme řešení, ale je třeba to pečlivě zvážit."

Situaci komplikuje skutečnost, že formule 1 jde cestou postupného snižování nákladů, které vede k nižšímu počtu zaměstnanců. Týmy potřebují rezervy, ale na některých pozicích není dost dobře možné je mít.

"Mechaniky už rotujeme," vysvětloval Brawn. "Není to tak jednoduché jako dřív, protože když jsme měli testovací týmy, vždy bylo možné z nich někoho vzít na zástup. Máme malou skupinu mechaniků, které rotujeme, protože se občas někdo zraní."

"Teď máme mechanika, který má problémy se zády, takže ho někdo zastupuje. Mechaniky rotovat můžeme, to je možné. Těžší je to ale u inženýrů, protože ti jsou samozřejmě úzce spojeni se svými jezdci. Budeme se muset zamyslet nad jejich pracovním vytížením v továrně i na okruzích."

Další článek: Formule prostřela k delikátnímu závěrečnému chodu

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00