Brawn po Massově nehodě rychle vyměňoval součástky

Buttonovi zbyl ve finále čas jen na jedno kolo.
Klepněte pro větší obrázekVedoucí tým šampionátu Brawn zažil v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska zklamání. Jejich vozy zbrzdily technické potíže a co hůř, kilová pružina, která odletěla z auta Rubense Barrichella, pak zranila Felipeho Massu.

„Můj dnešní výsledek je naprosto nedůležitý. Myslím teď na Felipeho a jeho rodinu. Jsme blízcí přátelé, doufám, že bude brzy v pořádku,“ řekl Barrichello.

Kvalifikace probíhala pro Brawn dobře až do chvíle, kdy se u Barrichella v druhém měřeném kole druhé části objevil problém vzadu na voze. Z auta odlétla zmíněná pružina a Brazilec musel do boxů. Skončil třináctý.

„Měli jsme skvělý plán, byl jsem si jistý, že to bude dobrá kvalifikace,“ zalitoval Barrichello. Tým se pak rozhodl preventivně vyměnit součástku i na Buttonově autě.

„Pracovali jsme co nejrychleji, ale stejně mu (ve finále) zbyl čas jen na jedno kolo,“ popsal šéf týmu Ross Brawn. Button už byl navíc natankovaný. Jen na jedno kolo měl moc paliva a k tomu se kvůli nižším teplotám opět přidaly potíže s pneumatikami.

„Auto se mi neovládalo tak dobře jako v trénincích,“ poznamenal Button. Zajel osmý čas a zítra musí startovat ze špinavé stopy. „Je to frustrující takhle se kvalifikovat po tak dobrém začátku víkendu,“ řekl Brawn.
Další článek: Jezdci Toyoty nevytěžili ze svých vozů maximum

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.