Brawn: Pneumatiky se příští rok starat o zábavu nemusí, zajistí ji technika

Pirelli může být v roce 2014 konzervativní, protože nová pravidla přinesou mnoho zajímavých momentů i bez pneumatik. Myslí si to šéf Mercedesu Ross Brawn.
Brawn: Pneumatiky se příští rok starat o zábavu nemusí, zajistí ji technika

Závod v Austinu znovu ukázal, jak moc zpestřily závodění ve formuli 1 pneumatiky. Když si totiž jezdci vystačí s jednou zastávkou jako v neděli na Okruhu Amerik, na trati se děje o poznání méně, než když je zastávek víc a kříží se různé strategie.

A protože příští rok přijdou nové motory, Pirelli musí být s pneumatikami 2014 opatrné, což možná povede k situacím, jako nastala v Austinu. Ross Brawn si je však jistý, že o zábavu bude i tak postaráno.

"Myslím, že se toho příští rok bude dít hodně s auty. Nemyslím, že bude stoprocentní spolehlivost, takže se toho bude dít hodně," řekl.

"Z tohoto pohledu se toho bude alespoň rok dít v závodech hodně, takže bych neměl obavy z toho, že budou pneumatiky konzervativnější."

Podle šéfa německé stáje by formule 1 mohla chtít po pneumatikách zpestření zábavy znovu teprve až ve chvíli, kdy to nedokáže technika.

"Pokud si závody začnou opět sedat, tak se možná budeme muset podívat na pneumatiky, ale mám podezření, že příští rok budeme mít plné ruce práce s auty."

Další článek: S Maldonadem jsme ještě nepodepsali, tvrdí Lotus

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10