Brawn: Odchody inženýrů budou mít na Red Bull dopady

Ztráta šéfa aerodynamiky nemůže neovlivnit Red Bull, myslí si to šéf Mercedesu AMG Ross Brawn. Stejně tak bude mít dopady přestup Allisona z Lotusu do Ferrari.
Brawn: Odchody inženýrů budou mít na Red Bull dopady

Red Bull utrpí první velkou personální ztrátu ve zlaté éře, šéf aerodynamiky Peter Prodromou a jeho zástupce přestoupí k McLarenu, i když termín zatím nebyl stanoven.

Brawn si je jistý, že se to na Red Bullu projeví. "Nikdy jsem s Peterem nepracoval, ale má pověst silného inženýra a samozřejmě byl zapojen do několika velmi úspěšných projektů, takže dojde ke změně. Nemyslím, že by jakýkoliv tým mohl přijít o někoho takového kalibru a s takovými zkušenostmi, aniž by to mělo dopady."

Ve formuli 1 ale přestupují špičkoví techničtí pracovníci neustále, takže v paddocku nastávají změny téměř u všech týmů.

"Děje se to pořád. Red Bull je na tom tak, jak je, protože vzal Adriana (Neweyho) z McLarenu. To je podstata formule 1. Je to celkem uzavřená skupina," pokračoval Brawn.

"James Allison šel z Lotusu, kde navrhnul velmi dobré auto, do Ferrari. A já jsem si jistý, že jejich auto bude příští rok mnohem lepší. To je podstata tohoto byznysu."

Další článek: Grosjean patří mezi čtyři nejlepší jezdce na roštu, věří Lotus

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.