Brawn: Odchody automobilek jsou součástí přirozeného vývoje F1

Jednou se opět vrátí.
Formule 1 přišla za poslední rok o tři automobilky, ale podle Rosse Brawna jde o přirozený vývoj, který se neustále opakuje.

"Je to důležitý sport a vrátí se (automobilky)," řekl Brawn pro Reuters. "Ale naštěstí je velký zájem ze strany soukromníků a ti několik let formuli 1 udrží."

"Ve formuli 1 jsem více než 30 let a viděl jsem, jak přešla od čistě soukromých týmů k velkému počtu automobilek a zpět. Vyvíjí se to v cyklech v závislosti na podmínkách."

"Vždy tu existovala skalní skupina. Ferrari tu bylo vždy a historie účasti Mercedesu je dlouhá, příležitostně se svezli s problémy. Je tu myslím pár automobilek, které svojí účast hodnotí z každodenního pohledu a teď odcházejí, ale naštěstí je zastoupí hodně soukromých týmů."

Nejzřetelnějším způsobem vyklízejí své pozice Japonci, kromě automobilek Honda a Toyota zmizí z formule 1 také dodavatel pneumatik Bridgestone. Brawn však věří, že ani Japonci nezapomenou na své tradice.

"Rozhodli, že takhle musí reagovat na potíže, kterým čelí, ale ve formuli 1 mají dlouhou historii, hlavně Honda a Bridgestone, takže doufejme," uvedl.

"Bude to chvíli trvat, bude to trvat pár let, ale pro Hondu to byla druhá nebo třetí účast ve formuli 1. Automobilky se zabývají tím, jakou hodnotu jim formule 1 přináší, mám obavy, že o city tu nejde. Takže když je to proveditelné, přijdou, když ne, nepřijdou."
Další článek: Williams se chce v roce 2010 vrátit mezi top týmy

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.