Brawn o Schumacherových problémech: Nevěřím na osud, ale jsou zvláštní

Mercedes stále nechápe, proč má technické problémy s vozem jen Michael Schumacher. Nicméně dělá vše proto, aby se neopakovaly, dokonce upravil DRS.
Brawn o Schumacherových problémech: Nevěřím na osud, ale jsou zvláštní

Schumachera letos trápí technika, naposledy v Kanadě se mu zaseklo zadní křídlo v otevřené poloze, zatímco Rosberg žádné problémy nemá.

"Nedostatek spolehlivosti u Michaela přináší všem tady (u Mercedesu) obrovské frustrace, protože naše standardy jsou extrémně vysoké," řekl šéf týmu Ross Brawn. "Nezměnili jsme žádnou proceduru nebo přístup, nic jsme neobešli, systém jsme nijak nezmírnili, takže je velmi frustrující, že ty problémy máme."

"Je to zvláštní, a i když na osud moc nevěřím, je zvláštní, že máme jedno auto, které odjelo všechna kola všech letošních závodů, a na druhé straně měl Michael tři nebo čtyři problémy. Neustále se zabýváme tím, jak bychom mohli zlepšit naši práci a postupy. Z každého problému jsme se poučili, jak bychom se mohli zlepšit a dělat to lépe."

Konkrétní ponaučení z problémů s DRS z Kanady je upravený systém zadního křídla. "Ten problém spočíval v hydraulické spojce. Ty mají systém uzamykání, který se zřejmě unavil a umožnil tomu spojení, aby se rozpojilo," vysvětloval Brawn. "Takový problém jsme předtím nikdy neměli a upravíme ten systém, abychom zmenšili pravděpodobnost, že se problém bude opakovat."

Kvůli technickým potížím má Schumacher v šampionátu zatím jen dva body, zatímco jeho týmový kolega Rosberg 67. To Mercedesu dává naději, že se zúčastní letošního boje o jezdecký titul.

"Nico jezdí velmi dobře, auto je velmi konkurenceschopné a Nico je jen jedno vítězství od vedení v šampionátu," spočítal šéf týmu z Brackley. "Musíme jen bojovat se vším, co máme, abychom dosahovali co nejlepších výsledků. Pak uvidíme, ale nevidím důvod, proč ne."

Důvodem pro neudržení se v boji o titul by mohla být skutečnost, že se Mercedesu nedaří vždy využít potenciál vozu. Brawn přiznal, že se jeho tým musí v tomto ohledu zlepšit.

"Naši dosavadní sezónu bych zhodnotil tak, že je mnohem slibnější a máme větší potenciál než v předchozích dvou letech, ale ten potenciál jsme ještě úplně nevyužili. Stále nám zbývá hodně závodů, ale výkonnost vozu mě těší, protože jsme vyhráli závod a byli druzí v Monaku. Auto je téměř pořád mezi čtyřmi nebo šesti nejrychlejšími v kvalifikaci."

Další článek: O konci či pokračování kariéry rozhodne Webber podle letošních výsledků