Brawn o rozpočtovém stropu a testech na COVID-19

Jednání o dalším snížení rozpočtového stropu zřejmě nikam nevedla. Podle Rosse Brawna zůstane na 145 milionech.
Brawn o rozpočtovém stropu a testech na COVID-19

„Začali jsme na 175, byla to dlouhá bitva, abychom se tam dostali a se současnou krizí začneme nyní na 145,“ řekl Brawn pro Sky.

Podle něj může výše rozpočtového stropu v dalších letech klesat. Připomeňme, že do rozpočtového stropu se řada věcí nezapočítává. Ferrari a Red Bull byli hlasitě proti dalšímu snižování, naopak menší týmy chtěly jít na 100 milionů dolarů.

Podle Brawna se ale situace i tak výrazně zlepší, protože nejde jen o výdaje.

„Zejména týmy ze středu pole na tom budou mnohem lépe, pokud jde o jejich podíl z komerčních práv. Je to vyvážené ve všech směrech.“

„Snižujeme množství peněz, které lze utratit ve formuli 1, a zlepšujeme rozložení prostředků na odměny rovnoměrněji mezi týmy. Dobrý tým ze středu pole by měl být schopen získávat pódia, možná i vyhrát a mělo by to přinést malý zisk. Pokud toho dokážeme dosáhnout, máme velmi udržitelnou budoucnost.“

Testovat se bude každé dva dny

Ross Brawn také potvrdil, že každý člověk, který vstoupí do paddocku, bude testován na COVID-19. Následně se pak u něj budou testy opakovat každé dva dny.

„Pro všechny evropské závody budeme používat stejné zařízení k provádění tohoto testování a můžeme zajistit, aby byl testován každý, kdo se bude v tomto prostředí pohybovat a byl testován pravidelně.“

Podle Brawna je „socially distance“ v rámci týmů nemožný, ale setkávání lidí z různých týmů nebude možné. Nyní se podle něj ještě pracuje na zvýšení ochrany lidí, kteří se musí pohybovat mezi větším počtem garáží. 

„Mezi námi a FIA probíhá obrovské množství práce a já jsem velmi povzbuzen tím, co vidím a slyším, že budeme schopni poskytnout bezpečné prostředí, ve kterém můžeme pracovat.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Hamilton v rudém, konec některých výrobců. Eddie Jordan očekává zemětřesení

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen