Brawn o Malajsii: Nebyl čas, já na sebe jen vzal zodpovědnost

Šéf Mercedesu fanoušky ujišťuje, že Hamilton není a ani nikdy nebyl týmovou jedničkou. Pilot sám žádá rovnocenné podmínky a situace v Malajsii byla podle Brawna čistě „pro dobro týmu“, ne Lewise.
Brawn o Malajsii: Nebyl čas, já na sebe jen vzal zodpovědnost

Ross Brawn před Velkou cenou Číny znovu potvrdil, že jediným důvodem pro týmovou režii v Malajsii bylo dovézt oba vozy do cíle závodu, nikoliv upřednostňovat jednoho jezdce, Lewise Hamiltona, na úkor toho druhého, Nica Rosberga.

"Opravdu se mi nelíbí, když musím dávat takové příkazy jako v Malajsii," řekl Brawn. "Není to v souladu s mými sportovními zásadami a i vloni jsme několikrát dokázali, že souboje týmových kolegů podporujeme.  V tomto případě, s ohledem na techniku, bychom ale vypadali hodně hloupě, kdybychom závod nedokončili kvůli nedostatku paliva," vysvětlil v rozhovoru pro Sky Sports.

"Lewis by se býval chtěl dostat na stupně vítězů bez naší pomoci. Když jsme s ním jednali o smlouvě, nikdy jsme se nebavili o něčem takovém, jako že by měl být „týmovou jedničkou“. Hamilton chce rovnocenného týmového kolegu, chce mít stejný vůz, jako má Nico, chce mít stejné příležitosti. Líbí se mu rovnocennost, proto mu situace v Malajsii nebyla příjemná. Já jsem tohle rozhodnutí ale musel udělat," hájí se Brawn.

"Neradil jsem se o tom s Laudou nebo s Wolffem, měl jsem prostě všechny potřebné informace proto, abych se tak rozhodl. Když jsme po závodě společně celou tuhle složitou situaci znova posuzovali, shodli jsme se, že mé rozhodnutí bylo správné. Někdo na sebe vždycky musí vzít zodpovědnost a udělat nelehké rozhodnutí v obtížné situaci. Nemáme čas na to, abychom vše projednávali," dodává.

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
15:33 | Testy F2: Hoši z týmu Charouz: Delétraz druhý, Fuoco pátý. odkaz
19. března | McLaren věří, že všechny své problémy z testů vyřešil.
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10