Brawn nevidí žádný důvod, proč by měl Schumacher skončit

Včerejším kvalifikačním výkonem sedminásobný šampión jasně dokázal, že stále patří mezi absolutní špičku, a tak není důvod k tomu, aby na konci letošního roku z formule 1 odešel.
Brawn nevidí žádný důvod, proč by měl Schumacher skončit

V poslední době se v médiích objevovaly spekulace, podle kterých Michael Schumacher na konci této sezony vzhledem k neuspokojivým výkonům nadobro pověsí závodní přilbu na hřebík a jeho místo u Mercedesu zaplní Paul di Resta. Výsledky německého závodníka byly sice v úvodních závodech sezony v porovnání s kolegou Rosbergem o poznání horší, nicméně vítězstvím ve včerejší kvalifikaci na Velkou cenu Monaka si patřičně spravil chuť.

Schumacherovi je třiačtyřicet let, jeho úspěšná kariéra by ale mohla pokračovat i nadále. "Myslím si, že po tomto výkonu je to přání všech," reaguje Ross Brawn na otázku, zda u Mercedesu chtějí, aby sedminásobný šampión pokračoval také v následujícím roce. "To je to, co jsme vždy říkali - že Michael vždy ví, kdy je čas odejít. A proč by také po takovémto výkonu měl (ukončit kariéru)?" ptá se šéf německého týmu.

"Teď doufejme ve skvělý závod. Je to skvělé pro Norberta (Hauga), pro mě, pro tým a pro všechny okolo Michaela. A pokud bude i nadále pokračovat v tom, co předvedl zde, je to dobré také pro F1," má jasno Brawn.

Norberg Haug, sportovní šéf Mercedesu, podotýká, že Schumacher o své formě v minulosti nikdy nepochyboval a také lidé z týmu věřili, že postaví-li konkurenceschopný vůz, výsledky se dříve či později dostaví.  

"Myslím si, že Michael zvládal po celou dobu všechno celkem dobře. Z pozice uvnitř týmu jsem nikdy neměl pocit, že by byl frustrovaný nebo že by byl na dně. Ross a já a celý jsme byli vždy přesvědčeni, že je dobrým pilotem a že to může dokázat," přidává se Haug.

Další článek: Šestý závod, šestý vítěz, v Monaku triumfoval Mark Webber