Brawn nevidí žádný důvod, proč by měl Schumacher skončit

Včerejším kvalifikačním výkonem sedminásobný šampión jasně dokázal, že stále patří mezi absolutní špičku, a tak není důvod k tomu, aby na konci letošního roku z formule 1 odešel.
Brawn nevidí žádný důvod, proč by měl Schumacher skončit

V poslední době se v médiích objevovaly spekulace, podle kterých Michael Schumacher na konci této sezony vzhledem k neuspokojivým výkonům nadobro pověsí závodní přilbu na hřebík a jeho místo u Mercedesu zaplní Paul di Resta. Výsledky německého závodníka byly sice v úvodních závodech sezony v porovnání s kolegou Rosbergem o poznání horší, nicméně vítězstvím ve včerejší kvalifikaci na Velkou cenu Monaka si patřičně spravil chuť.

Schumacherovi je třiačtyřicet let, jeho úspěšná kariéra by ale mohla pokračovat i nadále. "Myslím si, že po tomto výkonu je to přání všech," reaguje Ross Brawn na otázku, zda u Mercedesu chtějí, aby sedminásobný šampión pokračoval také v následujícím roce. "To je to, co jsme vždy říkali - že Michael vždy ví, kdy je čas odejít. A proč by také po takovémto výkonu měl (ukončit kariéru)?" ptá se šéf německého týmu.

"Teď doufejme ve skvělý závod. Je to skvělé pro Norberta (Hauga), pro mě, pro tým a pro všechny okolo Michaela. A pokud bude i nadále pokračovat v tom, co předvedl zde, je to dobré také pro F1," má jasno Brawn.

Norberg Haug, sportovní šéf Mercedesu, podotýká, že Schumacher o své formě v minulosti nikdy nepochyboval a také lidé z týmu věřili, že postaví-li konkurenceschopný vůz, výsledky se dříve či později dostaví.  

"Myslím si, že Michael zvládal po celou dobu všechno celkem dobře. Z pozice uvnitř týmu jsem nikdy neměl pocit, že by byl frustrovaný nebo že by byl na dně. Ross a já a celý jsme byli vždy přesvědčeni, že je dobrým pilotem a že to může dokázat," přidává se Haug.

Další článek: Šestý závod, šestý vítěz, v Monaku triumfoval Mark Webber

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00