Brawn: Nechci, aby Schumacher v týmu dominoval

Šéf týmu Mercedes GP Ross Brawn by velmi nerad viděl Michaela Schumachera dominovat týmovému kolegovi, jak tomu bývalo v minulosti. Přínosnější bude vyrovnaná jezdecká dvojice.

"Není dobré, když jeden jezdec dominuje týmu, protože to znamená, že ten druhý nepodává výkony, jaké by měl," řekl Brawn. "Nechci, aby Michael dominoval. Chci, aby oba byli silní a vyhrávali závody."

Rosberg a Schumacher proto budou mít rovnocenné podmínky, týmovou režii je možné podle Brawna použít jen ve specifických případech. "Nakonec chceme vyhrát šampionát," připomněl. "Můžeme dospět k určitému rozhodnutí, kdy bude třeba jednoho jezdce více podpořit kvůli šampionátu, ale neuděláme to, dokud taková situace nenastane. Do té doby je to otevřená soutěž a nechci, aby jeden jezdec dominoval druhému."

Bývalý Schumacherův kolega z Ferrari Rubens Barrichello ale v minulosti opakovaně uvedl, že neměl vždy volné ruce při týmových soubojích. Brawn, jenž s Schumacherem spolupracoval u Ferrari a Benettonu, však tvrdí, že byl sedminásobný mistr světa nejlepší, proto vyčníval.

"Nikdy jsem nechtěl, aby Michael dominoval," řekl. "Michael dominoval, protože byl nejlepší. Uspořádání týmu nikdy nebylo takové, aby mu umožnilo dominovat. Dominoval, protože byl nejrychlejší a nejkonzistentnější jezdec."

Další článek: Hamilton a Rosberg se po letech sešli na motokárách

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.