Brawn nabízí Buttonovi zvýšení příjmů prostřednictvím sponzorů

Tým by platit nemusel.
Jenson Button se s týmem Brawn GP zatím stále nedohodl na smlouvě pro příští rok. Při oslavách v Brackley ale Ross Brawn zopakoval, že se to na 99 procent podaří. Finanční nároky mistra světa by mohli uspokojit osobní sponzoři.

"Můžeme nabídnout větší stupeň volnosti pro jezdce a to je cesta, kterou se pravděpodobně vydáme," řekl Brawn pro Guardian. "Jenson má určitou volnost pro své vlastní smlouvy, ale zároveň musí plnit závazky vůči nám."

Button akceptoval snížení platu před letošní sezónou kvůli odchodu Hondy, ale po zisku titulů požaduje, aby jeho příjmy opět vzrostly.

Pokud by mu tým dal větší volnost v oblasti osobních sponzorů, mohly by obě strany dosáhnout svého. Mistr světa by měl vyšší příjmy, nepocházely by však z rozpočtu týmu.
Další článek: Senna: Na rozdíl od ostatních týmů po mně Campos nechtěl peníze

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.