Brawn: Monte Carlo bude našemu vozu vyhovovat

Button ani Barrichello však v Monaku zatím nikdy nevyhráli.
Brawn GP jede do Monaka na pozici vedoucího týmu šampionátu a v roli favorita na vítězství v závodě. Pomalé pasáže patří mezi silné stránky vozu BPG001, takže se Ross Brawn domnívá, že si jeho tým zachová výhodu i v ulicích Monte Carla.

"Náš vůz funguje velmi dobře v pomalých zatáčkách a máme fantastický motor od Mercedesu, který má velký výkon a je velmi dobře využitelný, což je na tomto točivém městském okruhu důležité. BGP 001 je velmi dobrý po mechanické stránce, což je zapotřebí pro dobrý výkon na tomto pomalém okruhu," řekl.

Ani jeden z jezdců týmu v Monaku ještě nikdy nevyhrál, i když oba zde již vystoupili na stupně vítězů.

"Jet do Monaka ve vedení šampionátu jezdců i konstruktérů je fantastické, ale v Barceloně jsme viděli, že jsou výkonnostní rozdíly vpředu velmi malé. Tento víkend si to rozdá mnoho konkurenceschopných vozů," řekl Jenson Button.

Aby využil schopnosti vozu na maximum, přizpůsobí Button svůj jezdecký styl požadavkům Monaka, což znamená přidat trochu na agresivitě.

Rubens Barrichello pojede svojí 17. Grand Prix Monaka a přiznal, že jde o jeden z jeho nejoblíbenějších závodů v kalendáři. "V Monaku jsou důležité zkušenosti a s vyrovnanou konkurencí na čele startovního pole to bude pole fascinující víkend," dodal.
Další článek: Mosley: V řádném termínu se do šampionátu 2010 nepřihlásí všichni

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.