Brawn: Michael Schumacher ukončil kariéru příliš brzy, stále měl na to, aby vyhrál titul | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Brawn: Michael Schumacher ukončil kariéru příliš brzy, stále měl na to, aby vyhrál titul

Ross Brawn je přesvědčen, že Michael Schumacher mohl na nejvyšší úrovni závodit ještě několik let poté, co v roce 2012 definitivně ukončil kariéru.

Kariéry sedminásobného mistra světa Micheala Schumachera a bývalého technického ředitele a týmového bosse Rosse Brawna se protínaly prakticky po celou dobu působení německého závodníka v F1.

Oba se nejprve v roce 1991 potkali u Benettonu, kde Brawn působil jako technický ředitel, později také u Ferrari a nakonec u Mercedesu, který britský inženýr řídil z pozice týmového šéfa.

U příležitosti nedávného desátého výročí od nešťastné nehody Schumachera na lyžích, při které utrpěl vážná poranění hlavy, kvůli nimž se musel stáhnout z veřejného života, poskytl Brawn rozhovor německému deníku Bild.

Brawn se v interview zamyslel nad tím, co by se stalo, kdyby Němec neukončil kariéru již v roce 2012 a kdyby ho nepotkala osudná nehoda na lyžích.

„Je mi stále jasnější, že dost možná ukončil kariéru příliš brzy. V letech 2010 až 2012 zasadil semínko pozdějších úspěchů Mercedesu. Fernando Alonso, který je nyní v podobném věku jako Michael tehdy, ukazuje, že dnes můžete podávat špičkové výkony i po čtyřicítce,“ prohlásil Brawn.

„Kdyby byl Michael ještě v roce 2014 aktivní (tedy v době, kdy začal Mercedes dominovat, pozn. red.), mohl získat další titul,“ uvedl muž, který Schumacherovi pomohl k zisku všech jeho sedmi jezdeckých titulů, a jenž v roce 2009 oslavil titul v Poháru konstruktérů i v roli vlastníka týmu.

U hvězdných sportovců je častou praxí, že se po kariéře stanou majiteli týmu ve sportu, ve kterém působily. Takové příklady jsou známé nejen z F1 (zmínit můžeme například Alaina Prosta či Jackieho Stewarta), ale i z jiných sportů (Michael Jordan v basketbalu či David Beckhamve fotbale).

Podle Brawna by podobnou cestou šel i Schumacher, nebýt vážného úrazu, který ho potkal na konci roku 2013.

„Dovedu si dobře představit, že by dnes Michael měl svůj vlastní tým. Ostatně i v Mercedesu se již vedly diskuze o tom, zda by se v určitém okamžiku mohl stát akcionářem. V roce 2013 byl ambasadorem značky, což byl první krok,“ řekl Brawn.

Doporučujeme

Články odjinud