Brawn má zájem se vrátit do F1

Ross Brawn byl po odchodu z Mercedesu na konci roku 2013 spojován s mnoha týmy či rolemi. Nyní vypadá jeho návrat z jistého úhlu pohledu poprvé realisticky.
Brawn má zájem se vrátit do F1

Ross Brawn byl před několika měsíci spojován s Ferrari. Odmítl to s tím, že již nechce cestovat po světě a trávit v práci tolik času.

Před delším časem se diskutovalo a diskutuje také o tom, že by to neměly být týmy, kdo bude vytvářet pravidla. Měli by je stanovit FIA a FOM a týmy postavit před hotovou věc.

V čele by měla být nezávislá osoba. Christian Horner vloni zmínil právě Brawna.

Horner: Pravidla by měl psát někdo nezávislý, někdo jako Ross Brawn

Horner: Pravidla by měl psát někdo nezávislý, někdo jako Ross Brawn

„Bylo příjemné to od Christiana slyšet,“ uvedl Brawn pro The Daily Telegraph. „Tohle zapojení do sportu by se mi líbilo. Nikdy bych se nevrátil k týmu. U týmu jsem už udělal vše, co se dalo udělat. Ale to se už opakuji.“

„Snažit se pomoci F1, aby se stala přitažlivější, to by byla jedna z věcí, která by mohla být zajímavá.“

„Pokud se mě ptáte, co F1 potřebuje, tak potřebuje plán. Potřebuje tříletý a pětiletý plán. Můj názor je, že nemáme ideální strukturu pro vytvoření takového plánu a jeho zavedení v průběhu času.“

V F1 nyní probíhají změny. Největší podíl kupuje Liberty Media. Bernie Ecclestone přesto ještě nějakou dobu zřejmě zůstane. Nemohl by u něj Brawn narazit?

„S Berniem nemám žádné problémy. Ale je to on, kdo je odpovědný za současný stav F1. Jsem trochu frustovaný, protože můj přístup je metodický a strukturovaný a Bernieho je chaotický a impulsivní. Pokud by se to dalo dohromady, byla by to zajímavá kombinace.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Fotogalerie: Pátek v Mexiku, Ecclestone slavil narozeniny

15:06 | Změny DRS zóny v Imole. Detekční bod se přesouvá z 40 metrů za 18. zatáčkou do 20 metrů před 17. zatáčkou. Aktivační bod z cílové rovinky na 60 metrů před 19. zatáčkou
11:33 | Stefano Domenicali pro Autosport vyloučil, že by F1 přešla v budoucnu na dvoudenní formát víkendu. Pro promotéry a prodej vstupenek to není výhodné.
11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00