Brawn: Konkurence se snažila zneužít fakt, že Button nemá smlouvu

Pokusila se vedoucího jezdce šampionátu rozhodit během sezóny.
Mistr světa Jenson Button je stále bez smlouvy na rok 2010, ale šéf jeho týmu Ross Brawn věří, že se to brzy změní. Této nejistoty se údajně snažili konkurenti zneužít ještě během sezóny, aby vedoucího jezdce šampionátu vyvedli z rovnováhy.

Na otázku BBC Radio 5 Live, zda nemá obavy, že by se někdo mohl pokusit týmu přebrat Buttona na poslední chvíli, Brawn odpověděl, že se takové věci dějí již delší dobu. Ostatní týmy se ho snaží přetáhnout k sobě.

"V našem byznysu je neuvěřitelná konkurence. Byli tu lidé, kteří když se dozvěděli o Jensonově smluvní situaci, snažili se ho během šampionátu rozhodit. On věděl, že takovou taktiku někteří využívali za tímto účelem," dodal.

Šéf týmu mistrů světa dokonce prozradil, že by o Buttona mohl usilovat i Red Bull, kdyby chtěl. Vettel a Webber sice mají oficiálně platné smlouvy na příští rok, ale jednoho z nich by se tým údajně mohl zbavit.

Vše ovšem směřuje k tomu, že Button setrvá u Brawnu GP.

"Jenson chce velmi konkurenceschopný vůz a rozumný plat. Pokud mu nabídneme tyto dvě věci, najdeme rozumné řešení. Jsem v tomto ohledu optimista. Je to skvělý člen týmu. Jako tým jsme si prošli zvláštním obdobím, fungovali jsme v režimu přežití. Postupně jsme posilovali."

"Za normálních okolností by taková situace s Jensonem asi nenastala. Ale museli jsme mu nechat jiné možnosti pro případ, že by tým nemohl pokračovat ve slušné formě. Není to situace, kterou bych plánoval, abychom v tuto dobu byli bez smlouvy s mistrem světa, ale všechna dosavadní jednání byla pozitivní."

"On se teď účastnil Závodu šampiónů, takže až to skončí, měli bychom být schopní to vyřešit."

Brawn na závěr uvedl, že čeká na uzavření Buttonovy smlouvy, než oznámí kompletní jezdecké složení pro příští rok a sponzory. Má v plánu prezentovat vše najednou. Očekává se, že Buttonovým týmovým kolegou bude Nico Rosberg. Jeho místo u Williamsu již zaujal Rubens Barrichello.
Další článek: Ferrari: Odchod automobilek je důsledkem války s vedením formule 1

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10