Brawn: Je třeba udržet stabilní výkonnost

Podle Buttona bude důležitý start a první zatáčka.

Týmu Brawn GP se v prvních čtyřech závodech dařilo nejvíce. Dokázal totiž navázat na překvapivé výsledky z březnových testů v Barceloně a Jerezu. Jenson Button zvítězil ve třech velkých cenách a v celkové klasifikaci vede před týmovým kolegou Rubensem Barrichellem. Stáj vede i v poháru konstruktérů. Nyní se bílé vozy vrací na okruh Montmeló u Barcelony, kde se poprvé představily v akci.

"Během krátké přestávky po návratu z Bahrajnu jsme mohli v továrně bilancovat naše první čtyři závody. Jenson, Rubens i tým odvedli prvotřídní práci. Pokud chceme letos vážně bojovat o titul, musíme si udržet stabilní výkonnostní úroveň. Závodní pole se od úvodního závodu vyrovnalo, vepředu je to teď velmi těsné," uvědomuje si šéf týmu Ross Brawn.

"Když jsme byli v posledních několika týdnech na závodech, v továrně se tvrdě pracovalo na vylepšení našeho BGP 001 a těšíme se na výsledky našïch vylepšení, která tento víkend v Barceloně předvedeme," dodal.

Jenson Button se těší na start evropské části kalendáře. "(V Barceloně) potřebujete auto s dobrým přítlakem, abyste tu zajeli rychlé kolo. Naše auto se naštěstí chová předvídatelně, takže si můžeme věřit i v rychlých zatáčkách," libuje si Angličan. "Na tomto okruhu je velmi těžké předjíždět, takže bude důležité, aby se vám povedl start a nájezd do první zatáčky."

Leader šampionátu během přestávky mezi závody navštívil továrnu, kde společně s členy týmu oslavil své úspěchy z úvodu sezony. Zároveň se seznámil s aktuálním vývojem vozu. "Víme, že nás čeká boj o udržení v čele šampionátu, ale věřím, že jsme na tuto bitvu dobře připraveni," doufá.

Rubens Barrichello stejně jako řada dalších pilotů závodí v Barceloně velmi rád a cítí, že šampionát opravdu začíná až tady. Brazilec je nejzkušenějším jezdcem v závodním poli a pamatuje trať ještě před úpravou, která vedla k jejímu zpomalení. "Pořád je to zajímavý okruh. Musíte tu najít dobrý rytmus, abyste v kombinaci rychlých zatáček, jako je třeba rychlá a náročná zatáčka tři, a pomalých zatáček v posledním sektoru získali co nejvíce," vysvětluje.

"Je tu dlouhá hlavní rovinka, na které je potřeba efektivní aerodynamika a výkonný motor," dodal. 

Diskuze (18) Další článek: Räikkönen: První zprávy o novém voze jsou dobré
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
17. července | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10