Brawn: Je třeba udržet stabilní výkonnost

Podle Buttona bude důležitý start a první zatáčka.

Týmu Brawn GP se v prvních čtyřech závodech dařilo nejvíce. Dokázal totiž navázat na překvapivé výsledky z březnových testů v Barceloně a Jerezu. Jenson Button zvítězil ve třech velkých cenách a v celkové klasifikaci vede před týmovým kolegou Rubensem Barrichellem. Stáj vede i v poháru konstruktérů. Nyní se bílé vozy vrací na okruh Montmeló u Barcelony, kde se poprvé představily v akci.

"Během krátké přestávky po návratu z Bahrajnu jsme mohli v továrně bilancovat naše první čtyři závody. Jenson, Rubens i tým odvedli prvotřídní práci. Pokud chceme letos vážně bojovat o titul, musíme si udržet stabilní výkonnostní úroveň. Závodní pole se od úvodního závodu vyrovnalo, vepředu je to teď velmi těsné," uvědomuje si šéf týmu Ross Brawn.

"Když jsme byli v posledních několika týdnech na závodech, v továrně se tvrdě pracovalo na vylepšení našeho BGP 001 a těšíme se na výsledky našïch vylepšení, která tento víkend v Barceloně předvedeme," dodal.

Jenson Button se těší na start evropské části kalendáře. "(V Barceloně) potřebujete auto s dobrým přítlakem, abyste tu zajeli rychlé kolo. Naše auto se naštěstí chová předvídatelně, takže si můžeme věřit i v rychlých zatáčkách," libuje si Angličan. "Na tomto okruhu je velmi těžké předjíždět, takže bude důležité, aby se vám povedl start a nájezd do první zatáčky."

Leader šampionátu během přestávky mezi závody navštívil továrnu, kde společně s členy týmu oslavil své úspěchy z úvodu sezony. Zároveň se seznámil s aktuálním vývojem vozu. "Víme, že nás čeká boj o udržení v čele šampionátu, ale věřím, že jsme na tuto bitvu dobře připraveni," doufá.

Rubens Barrichello stejně jako řada dalších pilotů závodí v Barceloně velmi rád a cítí, že šampionát opravdu začíná až tady. Brazilec je nejzkušenějším jezdcem v závodním poli a pamatuje trať ještě před úpravou, která vedla k jejímu zpomalení. "Pořád je to zajímavý okruh. Musíte tu najít dobrý rytmus, abyste v kombinaci rychlých zatáček, jako je třeba rychlá a náročná zatáčka tři, a pomalých zatáček v posledním sektoru získali co nejvíce," vysvětluje.

"Je tu dlouhá hlavní rovinka, na které je potřeba efektivní aerodynamika a výkonný motor," dodal. 

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
9:14 | Narozeniny dnes slaví Pascal Wehrlein (23). Kdo ví, zda ho uvidíme příští rok v F1....
17:00 | Kubica dnes dokončil test s Williamsem, jezdil v Maďarsku.
14:41 | Hartley a Sainz samozřejmě nemohou chybět na tradiční čtvrteční tiskové konferenci.
9:42 | Kimi Räikkönen dnes slaví narozeniny (38). Bwoah!
16. října | Charles Leclerc dnes slaví dvacetiny.

GP USA 2017

Pátek 20. října 2017
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 21. října 2017
3. trénink 18.00–19.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 22. října 2017
Závod 21.00