Brawn: Je Schumacher rychlý jako dřív? Nevím, ale potřebuje lepší auto

Michael Schumacher svým výkonem v Kanadě připomněl dobu své největší slávy a Mercedes má další důvod ke spokojenosti s jezdci. S autem je to horší.
Brawn: Je Schumacher rychlý  jako dřív? Nevím, ale potřebuje lepší auto

První stupně vítězů od návratu do formule 1 Schumacherovi v Montrealu nakonec odepřel Mark Webber, ale výkon bývalého mistra světa byl povzbuzením pro celý tým Mercedes GP.

"Neřekl bych, že to byl průlom, to by bylo moc silné slovo," komentoval šéf stáje Ross Brawn pro BBC. "Ale vždy tu byly nějaké malichernosti, kvůli kterým Michael nemohl naplno ukázat, co umí."

"Zajel mimořádný závod, takové mívají všichni jezdci, ale on vždy přitahuje pozornost. Ale bylo tu mnoho závodů, kdy byly jeho časy srovnatelné s Nicem, ovšem v konečných výsledcích se to neodrazilo."

Právě srovnání výkonů Schumachera a Rosberga je velmi zajímavým tématem, i když podle Brawna neexistují jasné odpovědi. Je Schumacher stejně dobrý jako dřív a zaslouží si místo ve formuli 1?

"To je vždy zajímavá diskuze, protože Nico je tak trochu referencí ze vzduchoprázdna, jelikož v minulosti nikdy pravidelně nečelil nejsilnějším jezdcům. Ale v posledních letech hodně vyspěl a zlepšil se, takže je velmi dobrým měřítkem. S tím srovnáváním si můžete pohrávat, jak se vám líbí."

"Jak je na tom Michael ve srovnání s minulostí? Nico ho často překonává v kvalifikacích, znamená to tedy, že je Michael pomalejší, než býval, nebo je Nico výjimečně rychlý jezdec? Kdo ví? Nevím, jak tuhle rovnici vyřešit. Je to srovnání ve vzduchoprázdnu."

"Vím jen, že pokud vylepšíme auto, máme dva jezdce, kteří dokáží získat dobré výsledky. Je na nás, abychom auto vylepšili a dali jim tuto příležitost."

Starosti s jezdci Mercedes tedy nemá. Brawn o Schumacherovi nikdy nepochyboval, ale je pochopitelně rád, že bývalý mistr světa potvrzuje své schopnosti v závodech.

"O tom není pochyb," řekl. "Každý tým chce mít nespravedlivou výhodu v tom smyslu, že si může dovolit průměrné auto a jezdec se pak postará o zbytek. Naše auto je možná ještě horší, než si myslíme, a třeba máme dva nejrychlejší jezdce ve formuli 1."

"Kdo ví? Nedozvíme se to. Víme jen, že v současnosti nevyhráváme závody, ale nemusíme kvůli tomu měnit jezdce. Potřebujeme jen rychlejší auto."

Další článek: Majitel HRT byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody

18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.
16:25 | Norrisovi hrozí penalizace za špatný vjezd do boxů. V 16:45 půjde kde sportovním komisařům.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton