Brawn je proti minimálnímu počtu pit stopů, ale neví proč

Ross Brawn nesouhlasí s návrhem, který projednává Strategická skupina a podle kterého by jezdci měli povinnost zastavit v boxech během každého závodu minimálně dvakrát.
Brawn je proti minimálnímu počtu pit stopů, ale neví proč

Návrh je zatím ve fázi jednání a není jisté, jestli se dostane do pravidel. Ale Brawn má o něm jasno.

"Mohli bychom mít pravidla, která by diktovala povinné zastávky, ale jakmile začnete dělat nepořádek se strategií, tak z hlediska řízení... Kdybyste se zeptali, co je na tom špatně, nedokázal bych odpovědět, ale intuice mi říká, že není dobré mít regulovaný počet zastávek v boxech," uvedl bývalý šéf týmu Mercedes pro Autosport.

"Teď musíme mít jednu zastávku, protože musíme použít obě směsi pneumatik. Co se týče regulace počtu zastávek, možná to bude fungovat, možná bychom to měli vyzkoušet, ale já tomu nefandím."

K většímu počtu zastávek doposud nutily jezdce pneumatiky. Za to ale Pirelli často slyšelo kritiku.

"Velmi těžko se to optimalizuje, protože jak moc konzervativní mají pneumatiky být, aby jezdci mohli jezdit naplno celý závod? A pokud jsou tak konzervativní, budeme vždy potřebovat jen jednu zastávku?" vysvětloval Brawn.

"Pokusit se vytvořit pneumatiku, na které můžete jet tak ostře, jak chcete, a zároveň musíte přezout dvakrát za závod, to je velmi, velmi těžký úkol."

Další článek: Mercedes mírní očekávání: Na titul to příští rok nevidíme

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.