Brawn je ohledně kalendáře optimista. Další termíny ale jen tak potvrzené nebudou

Formule 1 zatím zná osm termínů závodů. Další termíny se zřejmě v nejbližších týdnech nedozvíme.
Brawn je ohledně kalendáře optimista. Další termíny ale jen tak potvrzené nebudou

Podle aktuální oficiální verze kalendáře má sezóna začít v Rakousku 5. července a zatím posledním potvrzeným závodem je GP Itálie v Monze 6. září.

Objevily se spekulace, že F1 i po Itálii zůstane ještě na jeden až dva závody v Evropě. Mluví se o možnosti jet v Mugellu, protože závod po Monze bude 1000. závodem Ferrari ve F1. Dalšími možnostmi jsou Hockenheim, Jerez nebo Imola.

Formule 1 by mohla uspořádat závod na oslavu Ferrari

Formule 1 by mohla uspořádat závod na oslavu Ferrari

F1 sama připouští, že finále sezóny v Bahrajnu a Abú Dhabí vypadá dobře, ale mezi Monzou a tímto finále je situace složitá.

Podle Rosse Brawna F1 v nejbližší době další závody potvrzovat nebude. 

„Každá země je v jiné fázi pandemie a situace pro některé je v tuto chvíli poměrně komplikovaná,“ řekl Ross Brawn pro Sky Sports. „Jsme optimističtí a doufáme, že se do těchto míst budeme moci vydat později.“

„Myslím, že tam, kde máme trvalé okruhy, je snadné uskutečnit relativně pozdní rozhodnutí. Pokud musíte postavit okruh, potřebujete tomu věnovat více pozornosti. “

„Samozřejmě také platí, že s odletem je logistika obtížnější. Ve druhé polovině je to docela náročné, ale myslím, že budeme mít docela slušnou sezónu.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Z formule 1 se nemůže stát formule 2 nebo formule E, říká Binotto
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.
5. prosince | Závod F2 skončil po pár metrech nehodou na startovním roštu. Na trati je sanitka.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00