Brawn: Honda je frustrovaná, že musela z formule 1 odejít

Byla to pro ní ovšem nutnost.
Automobilka Honda může již jen sledovat, jak se s jejím bývalým týmem daří Rossi Brawnovi a litovat, že její jméno není vidět na nejvyšších příčkách ve formuli 1. Brawn přiznal, že Hondu odchod mrzí, ale naznačil, že se rozhodnout jinak nemohla.

"Jsem si jistý, že byli velmi frustrovaní, že museli odejít," řekl Brawn o Hondě. "Dostávám mnoho zpráv od seniorských zaměstnanců Hondy. Jsou frustrovaní, protože se tým evidentně posunul vpřed, ale z obchodního hlediska to pro ně byla nutnost."

Honda prodejem ušetří podle agentury Bloomberg každý rok 200 miliónů dolarů, které by jí jinak stál provoz týmu. Automobilka předpovídá, že jí v letošním fiskálním roce klesnou zisky o 87 procent, proto je nucena k úsporám.

Smolného načasování odchodu z formule 1 z hlediska výsledků si všimnul i Bernie Ecclestone: "Utráceli hrozné peníze, nic nedokázali a zřejmě si neuvědomili potenciál, který tu je. Jsem si jistý, že kdyby si ho uvědomili, neodešli by, protože jinak by tohle všechno bylo Hondy."
Další článek: Stáhněte si nové číslo magazínu F1sports

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.