Brawn GP vzkazuje Buttonovi: Do konce roku k McLarenu nesmíš

Při odchodu mistra světa to jiskří.
Jenson Button nemá talent na přátelské rozchody se svými zaměstnavateli. Spory při jeho konci u Williamsu musela dokonce řešit FIA a jeho současný přestup k McLarenu vyvolal u Brawnu/Mercedesu také negativní emoce.

Zatímco Fernando Alonso mohl se svolením Renaultu začít pracovat s Ferrari prakticky hned po poslední Grand Prix, i když kvůli sponzorům v civilu, z Brackley varovali Buttona, ať si do 1. ledna s McLarenem nic nezačíná. Smlouva s mistry světa mu ještě neskončila.

"Jenson nebude s McLarenem dělat vůbec nic do konce tohoto kalendářního roku," řekl ředitel týmu Nick Fry pro Autosport. "A pokud ano, nebude se nám to líbit."

"Nemá žádná závazky vůči nám ve vztahu k roku 2010, ale jsou tu určité problémy, co se týče podpisu (nové smlouvy), o kterých s ním teď jednáme."

"Jsou tu jasná omezení s ohledem na to, co může Jenson dělat od teď do konce roku, jejichž dodržení budeme důsledně prosazovat."

Ross Brawn a Nick Fry již dříve přiznali, že je pro ně odchod Buttona velkým zklamáním. Tvrdí, že mu nabízeli více peněz než McLaren, zároveň je však naštval Buttonův výlet do Wokingu ve chvíli, kdy nebylo uzavřeno jednání s Brawnem.
Další článek: Räikkönen: Mercedes bude zřejmě mít dva německé piloty