Brawn GP vzkazuje Buttonovi: Do konce roku k McLarenu nesmíš

Při odchodu mistra světa to jiskří.
Jenson Button nemá talent na přátelské rozchody se svými zaměstnavateli. Spory při jeho konci u Williamsu musela dokonce řešit FIA a jeho současný přestup k McLarenu vyvolal u Brawnu/Mercedesu také negativní emoce.

Zatímco Fernando Alonso mohl se svolením Renaultu začít pracovat s Ferrari prakticky hned po poslední Grand Prix, i když kvůli sponzorům v civilu, z Brackley varovali Buttona, ať si do 1. ledna s McLarenem nic nezačíná. Smlouva s mistry světa mu ještě neskončila.

"Jenson nebude s McLarenem dělat vůbec nic do konce tohoto kalendářního roku," řekl ředitel týmu Nick Fry pro Autosport. "A pokud ano, nebude se nám to líbit."

"Nemá žádná závazky vůči nám ve vztahu k roku 2010, ale jsou tu určité problémy, co se týče podpisu (nové smlouvy), o kterých s ním teď jednáme."

"Jsou tu jasná omezení s ohledem na to, co může Jenson dělat od teď do konce roku, jejichž dodržení budeme důsledně prosazovat."

Ross Brawn a Nick Fry již dříve přiznali, že je pro ně odchod Buttona velkým zklamáním. Tvrdí, že mu nabízeli více peněz než McLaren, zároveň je však naštval Buttonův výlet do Wokingu ve chvíli, kdy nebylo uzavřeno jednání s Brawnem.
Další článek: Räikkönen: Mercedes bude zřejmě mít dva německé piloty

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10