Brawn GP doufá, že si bude moci dovolit Buttona i v příštím roce

Cena britského jezdce velmi rychle stoupá.
Jenson Button letos podává bezchybné výkony a v Monaku vyhrál pátý z letošních šesti závodů. U Brawnu GP si uvědomují, že se Buttonovo postavení na trhu s jezdci velmi rychle mění, ale doufají, že budou schopni si svého pilota dlouhodobě udržet.

"Jsem si jistý, že se svými lidmi bude přemýšlet nad tím, že jde jeho cena neustále nahoru. Ale sponzorská hodnota týmu jde asi také nahoru, takže si ho snad budeme moci dovolit," řekl ředitel Brawnu GP Nick Fry.

Jenson Button se před několika lety rozhodl vsadit svojí kariéru na Hondu. Vypořádal své závazky vůči Franku Williamsovi, ale po slibném roce 2004 se s japonskou automobilkou dočkal několika obtížných sezón. Týmu zůstal věrný i po odchodu Hondy z F1 a cílem Brawnu GP je, aby se na tom nic nezměnilo.

"Mým a naším cílem je, aby u nás zůstal po zbytek své kariéry. V tomto ohledu se nic nezměnilo. Myslím, že je to vzájemné, že on také chce u týmu zůstat. Po takovém výkonu - pěti vítězství v závodech - bychom měli být schopní dát něco dohromady," dodal Fry.
Další článek: Čekají nás další těžké závody, varuje Hamilton

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon