Brawn GP chystá do Německa odpověď pro Red Bull Racing

Nürburgring by měl vozu BGP 001 vyhovovat více než Silverstone.
Vedoucí tým šampionátu Brawn GP se musel v posledním závodě sklonit před Red Bullem Racing, a to udělal jen velmi nerad. Kvůli charakteristikám okruhu Silverstone a chladnému počasí se však v Británii dostal do defenzivy, zatímco v Německu připravuje návrat k ofenzivnímu pojetí závodního víkendu.

"Nürburgring by měl našemu vozu vyhovovat a nechat vyniknout jeho silné stránky. Máme několik nových dílů ze Silverstonu, které jsme tam v kvalifikaci a závodě nepoužili kvůli problémům, kterým jsme čelili. Pro Nürburgring máme navíc další vylepšení, díky kterým bychom měli být v dobré pozici," řekl šéf týmu Ross Brawn.

Když už se týmu nepodařilo vyniknout v domácím závodě ve Velké Británii, chtěl by dosáhnout dobrého výsledku alespoň v GP Německa, která je domácím podnikem pro dodavatele motorů Mercedes.

Okruh Silverstone je složen především z rychlých zatáček, z čehož vyplývá také málo brzdění. A vůz Brawnu potřebuje pravý opak, který do jisté míry nabídne právě Nürburgring.

"Je to náročný okruh, ale má dvě hlavní vlastnosti, které by měly být dobré pro náš vůz. Je relativně pomalý, s velkým množstvím středně rychlých zatáček, které jsou jednou ze silných stránek BGP 001. Nürburgring je také jeden z okruhů s nejtvrdším brzděním v kalendáři, takže potřebujete vůz, který bude dobrý v jeho čtyřech zónách tvrdého brzdění," vysvětlil Jenson Button.

Rubens Barrichello, který na Nürburgringu vyhrál v roce 2002, však připomněl, že bude znovu záležet na jednom faktoru, který je na tomto okruhu velmi proměnlivý, a který nemůže nikdo ovlivnit.

"Kvůli umístění v pohoří Eifel může být trochu nepředvídatelné počasí, ale my budeme doufat, že bude tepleji než v Silverstonu během posledního závodu," uvedl brazilský pilot.
Další článek: BMW Sauber připravil pro svůj domácí závod několik vylepšení vozu

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00