Brawn doufá, že u Mercedesu zůstane dlouho, ale ještě se nezavázal

Ross Brawn ujistil, že zůstává ve vedení týmu Mercedes, ale dodal, že jeho dlouhodobá budoucnost není zpečetěná.
Brawn doufá, že u Mercedesu zůstane dlouho, ale ještě se nezavázal

Spekulace o odchodu Brawna z vedení týmu přišly z Německa a od Eddieho Jordana.

"Znám všechny plány týmu pro budoucnost a doufám, že dlouho budu jejich součástí," reagoval Brawn. Ale rozhodnuto ještě není. "Situaci velmi dobře znám. Mercedes chce dlouhodobý závazek."

"A protože je tu mnoho novinek, chci nejdřív vidět, jak to půjde, než se definitivně a dlouhodobě zavážu. A na to musí být vše připraveno. Je to spíš jako plán mého následovnictví u Ferrari."

"Když jsem rozhodl, že u Ferrari skončím, sestavili jsme plán následovnictví. Já se toho účastním, hovořil jsem s Paddym, tu situaci známe. Plánuji, že tu budu velmi dlouho."

Právě technický ředitel McLarenu Paddy Lowe měl být tím, kdo převezme část práce po Brawnovi, ale zatím nikdo nepotvrdil ani nevyvrátil, že do Mercedesu skutečně přestoupí.

Brawn v každém případě říká, že mu práci nikdo brát nebude, ať už Wolff či Lauda, kteří u týmu už jsou. "Jsem šéf stáje. Jsem zodpovědný za sportovní, technické a závodní záležitosti."

"Tento byznys má další stránky, do kterých se nechci zapojovat - obchodní aktivity. Ty bude dělat Toto (Wolff) a jsou komplementární k tomu, co budu dělat já. Ale všichni vědí, že závodní tým bude fungovat, jen když bude mít jednu hlavu, a tou jsem já."

Brawn dodal, že ho neúspěchy z let minulých spíš motivovaly, než odradily. "Vstupujeme do skutečně vzrušující éry. Příchod Lewise je pro nás obrovským katalyzátorem, obrovským stimulem, motivací. Vidím, jak vyspěly změny, které jsme udělali před rokem."

"Projekt tohoto vozu vedl Aldo (Costa) a odvedl fantastickou práci. Jsem z toho opravdu nadšený. Jako u všech i u mě platí, že pokud jsme nadšení tím, co děláme, pokračujeme v tom."

Další článek: Hamilton: Vztah s Alonsem je mnohem lepší, rok 2007 je konečně minulostí

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.