Brawn: Buttona jsme si chtěli nechat, Schumacher nebyl v plánu

Ross Brawn odmítl, že by se jeho tým úmyslně zbavil Jensona Buttona, aby uvolnil místo pro Michaela Schumachera. Úřadujícího mistra světa si chtěl ponechat, ale plán mu nevyšel. Teprve poté se obrátil na Schumachera.

"Vůči Jensonovi jsem byl loajální a doufal jsem, že najdeme řešení," uvedl Brawn. "Když jsem viděl, že to bude komplikované, začal jsem hovořit s Michaelem, tak se to vyvinulo."

"Michael a já jsme si zůstali v průběhu let blízcí a z jeho zklamání v létě, když nemohl jezdit pro Ferrari, jsem viděl, jak moc vášně pro tento sport stále má. Všichni jsme byli nadšení možností, že by pro nás Michael mohl závodit. Když jsme začali jednat, nebylo to těžké."

Schumacher prozradil, že ho Brawn poprvé oslovil během poslední Grand Prix letošní sezóny.

"Když se mě v Abú Zabí Ross zeptal, jestli bych si dokázal představit návrat do formule 1, cítil jsem, že na to nejsem připravený," řekl. "O dva týdny později mi zavolal znovu a to už jsem věděl, že se moje stará vášeň vrací."

"Najednou jsem byl znovu zapálený. Pro mě je představa být znovu ve voze formule 1 a bojovat o šampionát vzrušující a velmi inspirující."

Ross Brawn zdůraznil, že se Buttona nechtěl zbavit, měl v plánu s ním pokračovat i v příštím roce. "Vyvinuli jsme velké úsilí, abychom s Jensonem našli řešení, ale nevyšlo to," uvedl. "Jenson se nakonec rozhodl, že nezůstane. Vynaložili jsme velké úsilí, abychom ho udrželi, ale nakonec to nebylo možné."

"Jenson chce ukázat, že to dokáže i s jiným týmem a v jiném voze. Nemyslím, že by odešel kvůli penězům, nabídku měl od nás velmi dobrou. Formule 1 je velmi komplexní záležitost, protože se spojení jezdce s vozem může měnit. Top jezdec potřebuje top auto. Ve vylepšování vozů se vede obrovská válka a myslím, že chce Jenson dokázat, že to zvládne i jinde."

Další článek: Je to oficiální: Schumacher a Mercedes oznámili tříletou smlouvu

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.