Brawn: Buttona jsme si chtěli nechat, Schumacher nebyl v plánu

Ross Brawn odmítl, že by se jeho tým úmyslně zbavil Jensona Buttona, aby uvolnil místo pro Michaela Schumachera. Úřadujícího mistra světa si chtěl ponechat, ale plán mu nevyšel. Teprve poté se obrátil na Schumachera.

"Vůči Jensonovi jsem byl loajální a doufal jsem, že najdeme řešení," uvedl Brawn. "Když jsem viděl, že to bude komplikované, začal jsem hovořit s Michaelem, tak se to vyvinulo."

"Michael a já jsme si zůstali v průběhu let blízcí a z jeho zklamání v létě, když nemohl jezdit pro Ferrari, jsem viděl, jak moc vášně pro tento sport stále má. Všichni jsme byli nadšení možností, že by pro nás Michael mohl závodit. Když jsme začali jednat, nebylo to těžké."

Schumacher prozradil, že ho Brawn poprvé oslovil během poslední Grand Prix letošní sezóny.

"Když se mě v Abú Zabí Ross zeptal, jestli bych si dokázal představit návrat do formule 1, cítil jsem, že na to nejsem připravený," řekl. "O dva týdny později mi zavolal znovu a to už jsem věděl, že se moje stará vášeň vrací."

"Najednou jsem byl znovu zapálený. Pro mě je představa být znovu ve voze formule 1 a bojovat o šampionát vzrušující a velmi inspirující."

Ross Brawn zdůraznil, že se Buttona nechtěl zbavit, měl v plánu s ním pokračovat i v příštím roce. "Vyvinuli jsme velké úsilí, abychom s Jensonem našli řešení, ale nevyšlo to," uvedl. "Jenson se nakonec rozhodl, že nezůstane. Vynaložili jsme velké úsilí, abychom ho udrželi, ale nakonec to nebylo možné."

"Jenson chce ukázat, že to dokáže i s jiným týmem a v jiném voze. Nemyslím, že by odešel kvůli penězům, nabídku měl od nás velmi dobrou. Formule 1 je velmi komplexní záležitost, protože se spojení jezdce s vozem může měnit. Top jezdec potřebuje top auto. Ve vylepšování vozů se vede obrovská válka a myslím, že chce Jenson dokázat, že to zvládne i jinde."

Další článek: Je to oficiální: Schumacher a Mercedes oznámili tříletou smlouvu

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00