Brawn bude Lowemu předávat vedení Mercedesu postupně

Ross Brawn potvrdil, že se chystá opustit místo šéfa stáje Mercedes. Ale nebude to hned ani najednou, Lowe bude práci přebírat v delším časovém horizontu.
Brawn bude Lowemu předávat vedení Mercedesu postupně

Lowe opustil místo technického ředitele McLarenu a odešel do Brackley. Udělal to se stejným cílem jako Brawn, když před lety zamířil stejným směrem z Ferrari. Chce povýšit, ale na to si musí chvíli počkat.

"Získat lidi jeho kalibru není jednoduché," řekl Brawn o Lowem pro Die Welt. "Takže bylo jasné, že bychom si Paddyho měli vzít. Ale plán byl zamýšlen víc pro budoucnost. Myšlenkou bylo, že se moje role v týmu změní časem a že Paddy převezme větší zodpovědnost."

"Měl by to být postupný proces, abych tak řekl. Ale přišel dřív a my musíme naše původní plány přemyslet. V tuto chvíli pomáhá, kde může. S Paddym se znám 20 let. Můžeme hovořit o všem."

Brawn také poprvé naznačil časový rámec, ve kterém by k předání funkce mohlo dojít.

"Zodpovědnost mám já. Paddy pracuje pro mě, ale v budoucnu se to v jistou chvíli změní. Já budu příštích šest měsíců pracovat s Paddym, možná déle. Až dojde k předání, bude postupné."

"Zatím nevím (kdy odstoupím). Už se těším na novou sezónu. 2014 bude velmi vzrušující rok, protože do hry vstoupí zcela nové technologie. Mercedes bude ve slibné situaci. Bude to velká zábava. Nevím, jakou roli budu hrát u týmu z dlouhodobého hlediska. Jsou tu různé možnosti. Mám tento tým a lidi rád."

Další článek: Pátek na Hungaroringu: Zastaví někdo Red Bull?

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.