Brawn bude Lowemu předávat vedení Mercedesu postupně

Ross Brawn potvrdil, že se chystá opustit místo šéfa stáje Mercedes. Ale nebude to hned ani najednou, Lowe bude práci přebírat v delším časovém horizontu.
Brawn bude Lowemu předávat vedení Mercedesu postupně

Lowe opustil místo technického ředitele McLarenu a odešel do Brackley. Udělal to se stejným cílem jako Brawn, když před lety zamířil stejným směrem z Ferrari. Chce povýšit, ale na to si musí chvíli počkat.

"Získat lidi jeho kalibru není jednoduché," řekl Brawn o Lowem pro Die Welt. "Takže bylo jasné, že bychom si Paddyho měli vzít. Ale plán byl zamýšlen víc pro budoucnost. Myšlenkou bylo, že se moje role v týmu změní časem a že Paddy převezme větší zodpovědnost."

"Měl by to být postupný proces, abych tak řekl. Ale přišel dřív a my musíme naše původní plány přemyslet. V tuto chvíli pomáhá, kde může. S Paddym se znám 20 let. Můžeme hovořit o všem."

Brawn také poprvé naznačil časový rámec, ve kterém by k předání funkce mohlo dojít.

"Zodpovědnost mám já. Paddy pracuje pro mě, ale v budoucnu se to v jistou chvíli změní. Já budu příštích šest měsíců pracovat s Paddym, možná déle. Až dojde k předání, bude postupné."

"Zatím nevím (kdy odstoupím). Už se těším na novou sezónu. 2014 bude velmi vzrušující rok, protože do hry vstoupí zcela nové technologie. Mercedes bude ve slibné situaci. Bude to velká zábava. Nevím, jakou roli budu hrát u týmu z dlouhodobého hlediska. Jsou tu různé možnosti. Mám tento tým a lidi rád."

Další článek: Pátek na Hungaroringu: Zastaví někdo Red Bull?

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10