Brawn: Bolestivé změny provedené před rokem začínají Mercedesu přinášet ovoce

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn je přesvědčený, že za letošní vzestup vděčí reorganizaci, kterou provedl v Brackley v minulých letech.
Brawn: Bolestivé změny provedené před rokem začínají Mercedesu přinášet ovoce

Mercedes mohutně posiloval a získal velká technická jména, jako jsou Bob Bell, Aldo Costa či Geoff Willis. K nim chce navíc přidat Paddyho Lowea. Kromě toho změnil mnoho procesů.

"Z inženýrského pohledu víme, že co jsme udělali před 12 měsíci, se začíná vyplácet a odměňovat nás," uvedl Brawn pro Sky Sports. "Tehdy jsme udělali změny, které v tu chvíli byly bolestivé a které částečně mohly za to, že jsme měli slabou druhou polovinu sezóny."

"Takové změny vás chvíli bolí, nám se to stalo loni. Teď máme velmi motivovanou skupinu lidí a začínáme dávat dohromady věci, které potřebují. Když to děláte, konečným výsledkem je pokrok."

"Co se týče sportovní stránky, máme dva skvělé jezdce a lidi, se kterými pracuji dlouho v tomto týmu. Vím, jak pracují, a oni vědí, jak pracuji já. Vždy můžete přidávat, ladit a zlepšovat, ale nesmíte poškodit to, co už máte."

Mercedesu se ale zatím daří především v kvalifikacích a Brawn dobře ví, že se body rozdávají až v závodě.

"Není to o jednom kole," potvrdil. "My musíme mít auto, které je nejrychlejší na zhruba 50 kol, a to je ta výzva. Je příjemné, že jsme v posledních dvou závodech získali pole position, ale co se opravdu počítá, je závod, a tam ještě nejsme na špičce."

"Máme dva jezdce, kteří vzali naše vybavení a udělali, co poslední dvě soboty udělali, ale nemyslím, že bychom už měli vybavení na to, abychom byli nejsilnější v závodě. Na tom pracujeme."

Další článek: Button: U McLarenu už všichni víme, že nesmíme zneužívat možnost spolu závodit

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.