Brawn: Bolestivé změny provedené před rokem začínají Mercedesu přinášet ovoce

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn je přesvědčený, že za letošní vzestup vděčí reorganizaci, kterou provedl v Brackley v minulých letech.
Brawn: Bolestivé změny provedené před rokem začínají Mercedesu přinášet ovoce

Mercedes mohutně posiloval a získal velká technická jména, jako jsou Bob Bell, Aldo Costa či Geoff Willis. K nim chce navíc přidat Paddyho Lowea. Kromě toho změnil mnoho procesů.

"Z inženýrského pohledu víme, že co jsme udělali před 12 měsíci, se začíná vyplácet a odměňovat nás," uvedl Brawn pro Sky Sports. "Tehdy jsme udělali změny, které v tu chvíli byly bolestivé a které částečně mohly za to, že jsme měli slabou druhou polovinu sezóny."

"Takové změny vás chvíli bolí, nám se to stalo loni. Teď máme velmi motivovanou skupinu lidí a začínáme dávat dohromady věci, které potřebují. Když to děláte, konečným výsledkem je pokrok."

"Co se týče sportovní stránky, máme dva skvělé jezdce a lidi, se kterými pracuji dlouho v tomto týmu. Vím, jak pracují, a oni vědí, jak pracuji já. Vždy můžete přidávat, ladit a zlepšovat, ale nesmíte poškodit to, co už máte."

Mercedesu se ale zatím daří především v kvalifikacích a Brawn dobře ví, že se body rozdávají až v závodě.

"Není to o jednom kole," potvrdil. "My musíme mít auto, které je nejrychlejší na zhruba 50 kol, a to je ta výzva. Je příjemné, že jsme v posledních dvou závodech získali pole position, ale co se opravdu počítá, je závod, a tam ještě nejsme na špičce."

"Máme dva jezdce, kteří vzali naše vybavení a udělali, co poslední dvě soboty udělali, ale nemyslím, že bychom už měli vybavení na to, abychom byli nejsilnější v závodě. Na tom pracujeme."

Další článek: Button: U McLarenu už všichni víme, že nesmíme zneužívat možnost spolu závodit

11:30 | Stále se jedná o termínech a místech předsezónních testů. Podle posledních informací by mohl být první test v Barceloně od 23. do 25. února a další v Bahrajnu od 11. do 13. března.
9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00