Brawn asi přijde o peníze zděděné po Hondě

Ecclestone nemá v úmyslu mu je vyplatit.
Klepněte pro větší obrázekSpor o peníze pro tým Brawn pokračuje. Bernie Ecclestone deníku Independent řekl, že Brawnu nevyplatí podíl na zisku z televizních práv, který měla stáj obdržet místo Hondy.

Týmy před sezonou jednomyslně souhlasily s tím, aby Brawn inkasoval 20 milionů liber za Hondu, která se z formule 1 na konci loňského roku stáhla. Její stáj tehdy přešla do vlastnictví týmového šéfa Rosse Brawna a přejmenovala se. FIA teď ale nahlíží na Brawn jako na úplně nový tým. A jako takový nemá Brawn na peníze nárok.

V současnosti to vypadá, že se s nimi může rozloučit. O jednotnou podporu týmů totiž přišel kvůli hádkám o dvoupatrové difuzory, které skončily až u odvolacího soudu. Brawn spor vyhrál a to některé stáje naštvalo. Zejména šéf Renaultu Flavio Briatore se nechal slyšet, že zabrání tomu, aby Brawn slíbené peníze získal. Podle něj by je měly použít samy týmy na uhrazení výdajů, které budou mít kvůli vývoji nových difuzorů.

Aby to nebylo tak jednoduché, v Concordské dohodě sice stojí, že peníze po týmu, který formuli 1 opustil, si mezi sebe rozdělí ostatní. Concordská dohoda ale neplatí, protože ji nepodepsaly všechny stáje. Ecclestone si zmíněnou částku podle vlastních slov úplně ponechá, pokud se týmy jednohlasně neshodnou co s ní.

Závěrem si šéf formule 1 neodpustil rýpnutí do názvu Brawnova týmu. „Jsem proti jménu Brawn. Veřejnosti to nic neřekne. Lepší by byla Honda než Brawn,“ řekl.
Další článek: Pozdní začátky zvedly sledovanost, Ecclestone je spokojen