Bratr Lewise Hamiltona má za sebou první závod

Devatenáctiletý Nicolas Hamilton, který trpí mozkovou obrnou, se o víkendu na okruhu Brands Hatch účastnil závodu Renault Clio Cupu.
Bratr Lewise Hamiltona má za sebou první závod

"Bylo to posedmé, co jsem se posadil do tohoto auta. Na nejrychlejšího pilota jsem ztrácel pod vteřinu na kolo. Pokud vezmete někoho z ulice a dostanete ho do mé pozice, musí se velmi snažit, aby se mu vedlo lépe," řekl mladší z bratrů Hamiltonů, který v prvním závodě dojel patnáctý a ve druhém dvanáctý (oba dokončil jako poslední klasifikovaný).

Lewis Hamilton neváhal kvůli možnosti zhlédnout bratrův debut za volantem přiletět z Malajsie, vzdálené přes 21 tisíc kilometrů.

"Neumím si ani představit, co teď asi prožívá táta, ale já jsem neskutečné hrdý. V průběhu závodu jsem se musel pořád usmívat," řekl mistr světa z roku 2008.

Nicolase Hamiltona se zatím pozicemi na trati netrápí. Jako úspěch nyní bere to, že manko čtyř a půl vteřin z testování se mu podařilo zúžit na devět desetin.

Další článek: Red Bull o nasazení KERS rozhodne v pátek

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.