Bratr Charlese Leclerca se stal členem Jezdecké akademie Ferrari

Bratr Charlese Leclerca Arthur se stal členem Jezdecké akademie Ferrari.
Bratr Charlese Leclerca se stal členem Jezdecké akademie Ferrari

Charles Leclerc je prvním členem Jezdecké akademie Ferrari, který to dotáhl až do pozice závodního jezdce Ferrari. Nyní se členem stejné jezdecké akademie stává také jeho osmnáctiletý bratr Arthur. 

Arthur Leclerc se ve světě formulí pohybuje od roku 2018, kdy skončil na pátém místě ve francouzské F4. Vloni jezdil v německé F4, kde získal osm pódií, z toho jedno vítězství. K němu mu přímo na okruhu gratuloval jeho bratr. Závod se totiž jel v rámci víkendu formule 1.

Leclerc má rysy šampiona, říká Vasseur

Leclerc má rysy šampiona, říká Vasseur

Arthur Leclerc nyní míří k týmu Prema, se kterým jeho bratr v roce 2017 vyhrál dominantním způsobem šampionát formule 2. Na bránu do královny motorsportu má ale Arthur ještě čas. Letos ho čeká „formula regional“. Kromě toho se také stane členem Jezdecké akademie Ferrari.

„Jsem velmi rád, že mohu oznámit, že budu jezdit ve formuli regional s jedním z nejlepších týmů juniorské série,“ řekl Arthur Leclerc.

„Před dvěma lety jsem s Premou uskutečnil svůj první test ve formulovém voze a vždy jsem snil, že za ně budu závodit.“

„Tato skvělá příležitost pro mě přichází společně s další velkou šancí, protože jsem hrdý na to, že mohu oznámit, že se připojuji k Jezdecké akademii Ferrari.“

V Jezdecké akademii Ferrari jsou také Brazilec Gianluca Petecof, který bude Leclercovým týmovým kolegou u Premy. Novou posilou je také švédský jezdec Dino Beganovic  Kromě těchto tří jsou členy ještě Giuliano Alesi, Marcus Armstrong, Enzo FIttipaldi, Callum Ilott, Mick Schumacher a Robert Shwartzman.

Foto: Instagram Charlese Leclerca

Další článek: První závod roku 2020. V chilském Santiagu pokračuje sezóna formule E

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.