Brabhamovi budou bránit použití svého jména soudní cestou

Lotusu podobný osud zřejmě nehrozí.
Zatímco formulová veřejnost očekává dnešní zveřejnění seznamu účastníků šampionátu 2010, Brabhamovi se rozhodli zabránit Formtechu v použití svého jména nezávisle na podobě dnešní listiny, kterou vydá FIA.

Formtech podal přihlášku do příštího ročníku formule 1 pod jménem Brabham, ale Jack Brabham a jeho rodina s tímto krokem nesouhlasí. Chtějí chránit své jméno a bránit v jeho použití budou soudní cestou.

"Rodina Brabhamů učinila Formtechu několik návrhů na přátelské vyřešení této situace. Jelikož tým nijak neodpověděl, nezbylo rodině než podniknout příslušné právní kroky, aby ochránila své jméno, nezávisle na tom, zda bude 12. června Formtechu přiděleno místo ze strany FIA. Jméno Brabham bylo vždy vlastnictvím rodiny a je smutné, že je třeba podniknout kroky, aby bylo chráněno," uvedla rodina ve svém prohlášení.

Podobná kontroverze vznikla i se jménem Lotus, s kterým usiluje o vstup do formule 1 britský Litespeed Nina Judge a Steva Kenchingtona. Group Lotus sice vydala prohlášení, podle kterého měla v plánu podniknout kroky, aby ochránila své jméno, pověst a image značky, ale podle Autosportu se soudní žaloba nechystá.

Litespeed své kroky údajně s Lotusem konzultoval a ví, jak má postupovat, aby pověst britské značky nepoškodil.
Další článek: Pro Rosberga zůstává hlavní volbou Williams

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.