Bourdais zvažuje soudní žalobu na Toro Rosso

Tým údajně neměl právo se ho zbavit.
Tým Toro Rosso ve čtvrtek oznámil, že spolupráce se Sébastienem Bourdaisem nenaplnila ve svém druhém roce očekávání, a proto se obě strany rozešly. Francouz však odmítá, že by jakkoliv pochybil a tvrdí, že tým neměl právo se ho takto zbavit v průběhu sezóny. Bránit se možná bude soudní cestou.

"Jsem zklamaný a šokovaný rozhodnutím Toro Rosso neumožnit mi jezdit až do konce sezóny," uvedl Bourdais. "Domnívám se, že tímto krokem tým nedodržel své smluvní závazky vůči mé osobě."

"Také si myslím, že v mém chování na trati i mimo ní by se nenašlo nic, co by toto rozhodnutí mohlo ospravedlnit. Jde o zřejmé porušení smluvních povinností Scuderie Toro Rosso. Proto jsem požádal své právní zástupce, aby se touto situací zabývali, včetně možnosti řešení soudní cestou."

Bourdaise mrzí vyhazov v této fázi sezóny také z toho důvodu, že Toro Rosso nasadí v Grand Prix Maďarska úpravy vozu, které by mu měly zajistit zrychlení o několik desetin sekundy na kolo.

"Jsem přesvědčen, že kdybych měl možnost jet ve voze s těmito úpravami, dosáhl bych uspokojivých výsledků," dodal francouzský pilot.
Další článek: Týmy pokročily v jednání o snižování nákladů ve formuli 1