Bourdais byl s vozem spokojený, Buemi nikoliv

Na body však nedosáhl ani jeden.

Toro Rosso dnes bylo s trochou nadsázky v závodě téměř neviditelné. Ani jeden Sébastien se na body nedostal, Bourdais skončil třináctý, Buemi sedmnáctý.

"Byl to pro mě dobrý den, až na to, že jsem startoval hodně vzadu, takže jsem se nemohl dostat na body. Auto ale očividně pracovalo dobře. Tým zvolil správnou strategii. Startoval jsem na tvrdší směsi, takže jsem po její výměně mohl jet rychle. Závodění na trati bylo zábavné, až do konce jsem musel jet naplno. Už se těším do Barcelony. Nasadíme tam technické novinky, které nám výrazně pomohou. Třinácté místo sice není nic úžasného, nejsou za ní žádné body, ale myslím, že s dnešní odvedenou prací můžeme být spokojení," řekl Bourdais.

"S průběhem závodu nejsem moc spokojený. Nebylo to jednoduché a mohlo to dopadnout lépe. Odstartoval jsem špatně, hodně se mi protočila kola. Ztratil jsem několik pozic. Pak jsem nemohl pořádně útočit, dostával jsem se často do smyku. Nevím, proč jsem se s vozem tak trápil, jeho chování ale bylo hodně zvláštní. Na horké počasí jsem nebral ohled a jel jsem naplno od začátku do konce. Alespoň jsem dokončil závod a nabral nějaké zkušenosti. Kromě toho mohu jen říct, že jsem byl pomalý a měl jsem špatný víkend," řekl rozladěný Buemi.

Další článek: Red Bull potvrdil svou pozici v šampionátu

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.