Boullier zůstává ohledně Räikkönenova setrvání u Lotusu optimistou

Podle šéfa černozlaté stáje je pravděpodobnost prodloužení Finovy smlouvy v Enstone celkem vysoká. Zdejší atmosféra Räikkönenovi vyhovuje, teď jej musí Lotus ještě přesvědčit o své konkurenceschopnosti.
Boullier zůstává ohledně Räikkönenova setrvání u Lotusu optimistou

Finský pilot je horkým zbožím na letošním trhu s jezdci. Zájem o Räikkönenovy služby před časem veřejně přiznal Red Bull, bez šancí ale není ani jeho současný zaměstnavatel, tým Lotus. Sám Fin ještě žádné rozhodnutí o tom, pro koho bude v příští sezoně závodit, neučinil a v úvahu podle něj připadají obě možnosti.    

I přesto, že nabídka rakouské stáje je velmi lákavá, věří Boullier, že Räikkönen u Lotusu setrvá. “Jsem velmi optimistický,“ řekl Francouz v rozhovoru s Jamesem Allenem. “Je tu mnoho diskuzí v tisku, většina z nich je irelevantních. Jde o to, aby se tu Kimi cítil dostatečně pohodlně na to, aby zůstal, a zůstal tu rád. Část toho je hotová. Tým a prostředí (Kimi) zná. Teď je to o tom, abychom postavili správný balík. Poté učiní rozhodnutí.“

Finskému pilotovi patří v současné chvíli průběžná druhá pozice mezi jezdci, na vedoucího Sebastiana Vettela přitom ztrácí osmatřicet bodů. Na dotaz, zda Räikkönenovy výsledky předčily jeho představy, šéf enstonské stáje odpověděl: “Ano, rozhodně, je to nad veškerá očekávání. Jsem velmi šťastný, že ho mám v týmu a že tým takto vzkvétá.“

Boullier se v rozhovoru také vrátil k tématu odchodu dnes již bývalého technického ředitele Lotusu Jamese Allisona, jenž zamířil k Ferrari.   

“V médiích i tady (v týmu) to byl velký šok. James byl respektovaným mužem jak po technické, tak po osobní stránce. Technická struktura v Enstone je už pevná, takže i když je Jamesův odchod ránou, dokážeme se z toho okamžitě vzpamatovat,“ dodal.

Diskuze (247) Další článek: Jsem si jistá, že se body dostaví, říká Kaltenbornová o Gutiérrezovi
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10