Boullier zůstává ohledně Räikkönenova setrvání u Lotusu optimistou

Podle šéfa černozlaté stáje je pravděpodobnost prodloužení Finovy smlouvy v Enstone celkem vysoká. Zdejší atmosféra Räikkönenovi vyhovuje, teď jej musí Lotus ještě přesvědčit o své konkurenceschopnosti.
Boullier zůstává ohledně Räikkönenova setrvání u Lotusu optimistou

Finský pilot je horkým zbožím na letošním trhu s jezdci. Zájem o Räikkönenovy služby před časem veřejně přiznal Red Bull, bez šancí ale není ani jeho současný zaměstnavatel, tým Lotus. Sám Fin ještě žádné rozhodnutí o tom, pro koho bude v příští sezoně závodit, neučinil a v úvahu podle něj připadají obě možnosti.    

I přesto, že nabídka rakouské stáje je velmi lákavá, věří Boullier, že Räikkönen u Lotusu setrvá. “Jsem velmi optimistický,“ řekl Francouz v rozhovoru s Jamesem Allenem. “Je tu mnoho diskuzí v tisku, většina z nich je irelevantních. Jde o to, aby se tu Kimi cítil dostatečně pohodlně na to, aby zůstal, a zůstal tu rád. Část toho je hotová. Tým a prostředí (Kimi) zná. Teď je to o tom, abychom postavili správný balík. Poté učiní rozhodnutí.“

Finskému pilotovi patří v současné chvíli průběžná druhá pozice mezi jezdci, na vedoucího Sebastiana Vettela přitom ztrácí osmatřicet bodů. Na dotaz, zda Räikkönenovy výsledky předčily jeho představy, šéf enstonské stáje odpověděl: “Ano, rozhodně, je to nad veškerá očekávání. Jsem velmi šťastný, že ho mám v týmu a že tým takto vzkvétá.“

Boullier se v rozhovoru také vrátil k tématu odchodu dnes již bývalého technického ředitele Lotusu Jamese Allisona, jenž zamířil k Ferrari.   

“V médiích i tady (v týmu) to byl velký šok. James byl respektovaným mužem jak po technické, tak po osobní stránce. Technická struktura v Enstone je už pevná, takže i když je Jamesův odchod ránou, dokážeme se z toho okamžitě vzpamatovat,“ dodal.

Další článek: Jsem si jistá, že se body dostaví, říká Kaltenbornová o Gutiérrezovi

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.