Boullier věří, že Grosjean může být stejně dobrý jako Hamilton

Šéf týmu Lotus Eric Boullier vidí v Romainu Grosjeanovi budoucí hvězdu, a to navzdory všem problémům, které francouzský jezdec letos měl.
Boullier věří, že Grosjean může být stejně dobrý jako Hamilton

Grosjeana vrátil Lotus do formule 1 po dvou letech. "Došli jsme si pro něj, protože víme, že má potenciál," řekl Boullier pro F1i. "Je to dlouhodobé. Pro mě je to kluk, který bude mít v budoucnu úroveň Hamiltonů a ostatních velkých jmen. Ale je třeba to připravit a vybudovat."

Boullier uznal, že Grosjeanův pokrok letos zbrzdily četné incidenty. "Romainova bilance je celkem pozitivní, ale s hvězdičkou," hodnotil. "Dokáže být velmi rychlý a odjet velmi dobré závody. Viděli jsme ho získat pódia přesvědčivým způsobem, jako to dělají velcí."

"Ale je také pravda, že se trochu ztratil. Dopustil se několika chyb, které mohly být velmi drahé, myslíme především na Spa, a ty ho rozhodily. Proto máme Romaina, který je v posledních dvou nebo třech závodech opatrnější. Neřekl bych, že nejezdí naplno, ale je opatrný, dává se dohromady."

"Podařilo se mu si udělat potřebný odstup a já cítím, že se Romain vrací a užívá si to. Řekněme, že si znovu užívá jezdění, jako pilot se do toho znovu dostává, znovu dosahuje maximální rychlosti."

"Poslední tři měsíce jsme spolu hodně mluvili. Své chyby určitě pochopil, ale hlavně pochopil, jakým směrem se má jako jezdec a člověk vydat, a to je důležité. Pokud mu konec sezóny vyjde tak, jak mu přeju, myslím, že uvidíme Romaina Grosjeana, který má opravdu velký potenciál do budoucnosti a který ho dokáže využít. Mít potenciál a neumět ho využít je škoda."

Diskuze (33) Další článek: Pérez nebude na začátku příští sezóny bojovat vpředu, předpovídá Button
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00