Boullier: Spekulace o financích Renaultu mají za cíl destabilizaci týmu

Šéf Renaultu F1 Eric Boullier znovu popřel, že by budoucnost jeho týmu byla nejasná či ohrožena kvůli nedostatku finančních prostředků.
Boullier: Spekulace o financích Renaultu mají za cíl destabilizaci týmu

O financích týmu z Enstonu kolují různé zprávy už od loňského roku, ale Boullier odmítl veškeré pochybnosti. Za spekulacemi vidí snahu narušit fungování týmu.

"Naše budoucnost je jasná a světlá," uvedl pro BBC. "Máme solidní sponzory, solidní vlastníky s dobrým finančním zázemím a dobré plány. Chápu, že je tu v paddocku jistá závist a někteří lidé nás chtějí provokovat. Jejich cílem evidentně bylo ovlivnit morálku týmu, což není hezké."

Boullier stojí ve vedení týmu od chvíle, kdy jej koupila společnost Genii od francouzské automobilky, jež utrpěla kvůli podvodu z Grand Prix Singapuru 2008. Nový majitel nejdříve loni reorganizoval továrnu, letos se zaměřil na tým, který jezdí na závodní okruhy.

"Samozřejmě je tu období transformace. Hodně změn pro tak velkou společnost. Čas ukáže, že máme pravdu a že jsme silní," komentoval Boullier. "Pro tým bylo klíčové vrátit se k práci a získat nové ambice. Ten podvod hodně ovlivnil morálku zdejších lidí, protože jsou to velmi dobří závodníci. Jsou ve formuli 1 kvůli závodům, ne kvůli skandálům. Jediným účelem (reorganizace) bylo přinést čerstvý vzduch, ambice a zajistit, že se dobrý tým znovu postaví a bude závodit."

Další článek: Ztrátu z Barcelony jsme nemohli za dva měsíce dohnat, říká Alonso

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.