Boullier: Šestá pozice v Poháru konstruktérů neodráží naši formu

Šéf Lotusu Eric Boullier je přesvědčen, že tým z Enstone patří v Poháru konstruktérů výše. V Bahrajnu chce konečně bodovat s oběma vozy. Zároveň by rád zapracoval na zastávkách.
Boullier: Šestá pozice v Poháru konstruktérů neodráží naši formu

Vozy Lotus E20 řízené Kimim Räikkönenem a Romainem Grosjeanem prokazovaly dobrou úroveň už v předsezonních testech, ale v úvodních třech závodech nasbírala finsko-francouzská dvojice "jen" 24 bodů. Šéf stáje Eric Boullier se nechal slyšet, že současná šestá pozice v Poháru konstruktérů není odrazem skutečné formy týmu z Enstone.

Lotus zatím letos bodoval vždy jen s jedním vozem. V Austrálii a Malajsii se o příděl postaral Räikkönen, v Číně Grosjean. V Šanghaji to ale dlouho vypadalo nadějně také pro Fina. Díky strategii dvou zastávek se pohyboval na druhé pozici, ale v závěru mu odešly pneumatiky a propadl se mimo bodované příčky.

"Před Velkou cenou Číny jsem mluvil o frustraci, myslím, že ta teď dosáhla vrcholu. Naším cílem je mít v Bahrajnu oba vozy v první desítce," přeje si Boullier. "Deset kol před cílem závodu v Číně jsme byli druzí a šestí a vypadali silní. Musíme tuto úroveň udržet až do cíle."

Každý letošní závodní víkend zatím pro Lotus znamenal určité problémy. Boullier doufá, že i s tím je konec. "Mít oba vozy v elitní desítce by bylo hezké zlepšení. Nejsem rád, že jsme na šestém místě v Poháru konstruktérů, ale neměli bychom tam zůstat dlouho," věří.

Prostor pro zlepšení vidí Boullier zejména v zastávkách a změně některých částí. "V Bahrajnu to ještě nebude, ale v Barceloně určitě uděláme krok vpřed," doufá.

Diskuze (130) Další článek: Jezdci Red Bullu: V Bahrajnu budou klíčové pneumatiky a brzdy
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00