Boullier: Red Bull RB7 stál víc prostředků, než dovoluje RRA

Šéf týmu Lotus Eric Boullier otevřeně obvinil Red Bull z porušování Dohody o omezení zdrojů. Bez překročení limitů by podle něj nebyl RB7 tak dobrý.
Boullier: Red Bull RB7 stál víc prostředků, než dovoluje RRA

Dohoda o omezení zdrojů (RRA) omezuje výdaje týmů v několika oblastech a už více než rok se objevují podezření, že ji nedodržují všichni. Nejčastějším terčem je Red Bull. Rakouský tým se hájí tím, že se tak děje kvůli jeho úspěchům.

Šéf týmu Lotus (ex Renault) Eric Boullier se netají tím, že konkurenční stroj z Milton Keynes obdivuje. "RB7 nejvíce závidím jeho celkovou úroveň přítlaku, která je mnohem vyšší než na našem R31, a jeho finesy," uvedl pro AutoHebdo.

"Má velký přítlak a menší odpor vzduchu, to je pak všechno snazší! Také mu závidím prostředky, ze kterých těžil. Je zřejmé, že Red Bull hraje v oblasti financí jinou ligu než my."

Boullier je přesvědčený, že Red Bull utrácí za vývoj více než Renault, a nejen to. "My jsme pět procent pod limity danými RRA a já nevím, jak mohl tento tým vyvinout tato technická řešení, dokonce ani s těmi pěti procenty rozpočtu navíc ve srovnání s námi. Všichni o tom vědí, všichni o tom hovoří, ale nikdo se neodváží to téma řešit otevřeně..."

RRA se loni stala předmětem velkých sporů mezi týmy, které byly oficiálním důvodem pro částečný rozpad FOTA, asociaci opustily Ferrari, Red Bull Racing a Sauber.

RRA určuje omezení pro počet zaměstnanců, práce na vývoji aerodynamiky a externí výdaje. Týmy se většinou shodly, že je třeba její dodržování lépe kontrolovat, ale nedokázaly se dohodnout, jak upřesnit záběr dohody a kdo a jak bude kontroly provádět. Jednání pokračují.

Další článek: Newey a Mansell se stali nositeli Řádu britského impéria

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00