Boullier: Räikkönenův odchod bude mít na Lotus jen krátkodobé dopady

Šéf týmu Lotus Eric Boullier říká, že budoucnost vždy plánoval dlouhodobě, a proto nemohl vše stavět na Kimim Räikkönenovi, což zmírňuje dopady jeho odchodu.
Boullier: Räikkönenův odchod bude mít na Lotus jen krátkodobé dopady

Po dvou letech v barvách Lotusu zamíří Räikkönen zpět k Ferrari. "Je to ztráta pro naši image, protože kombinace Kimiho a Lotusu F1 jako značky byla na trati i mimo ni perfektní, ve všem až po černou barevnou úpravu," přiznal Boullier v rozhovoru pro oficiální stránky soutěže.

"Kimi je osobnost, má charakter, charisma a je rychlý jezdec, který má v neděli výsledky. Ale my nejsme na jednoletém plánu, musíme hledět na příštích pět let, a pak se odchod Kimiho zřejmě stává méně klíčovým."

Pro Lotus je ale nepříjemné, že Räikkönen odchází ve chvíli, která je pro tým zlomová, shání nové dlouhodobé partnery. "Plánem Genii bylo tým zvednout během pěti let, o což se snažíme, ale abychom udělali další krok, potřebujeme další pětiletý plán, a na tom pracujeme," vysvětloval Boullier.

Francouz ale věří, že jednání s partnery Räikkönenův odchod neovlivní. "Strategii, jako je ta naše, nemůžete hrát na základě toho, jestli jeden člověk zůstane nebo nezůstane u týmu, takže to nemá vůbec žádné dopady."

Lotus si teď potřebuje najít nového jezdce. Na seznamu jsou dva hlavní kandidáti: Hülkenberg a Massa. "Oba jsou velmi rychlí," komentoval Boullier. "Felipe je spíš na konci kariéry než na začátku. Massa byl téměř mistr světa, byl mistr světa půl kola! Má hodně zkušeností, což je cenné."

"Hülkenberg je v paddocku velmi dobře hodnocený. Takže otázka je, jestli chceme být konzervativní a pracovat se zkušeným jezdcem, hlavně příští rok s novým motorem a novým pohonným ústrojím, nebo zariskujeme a vezmeme mladíka?"

K čemu se tým kloní, naznačil Boullier hned v další odpovědi na otázku, zda je hazardní hráč: "Ano, jsme. Ale risk by to byl v obou případech!" (smích)

Další článek: Warwick obhajuje Webberův a Alonsův trest: Počínali si nebezpečně

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10